Bahçeli: Erdoğan'a Osmanlı tokadı atın

Bahçeli: Erdoğan'a Osmanlı tokadı atın.11402
  • Giriş : 18.01.2009 / 19:40:00
  • Güncelleme : 18.01.2009 / 18:56:05

Partisinin Balıkesir il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıklayan Bahçeli kömür dağıtımı ve Erdoğan'a yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir'de belediye başkan adaylarını tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Bahçeli, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a öyle bir Tokat atın ki Osmanlı tokadı olsun" dedi. Hükümetin kömür yardımlarına da değinen Bahçeli, dağıtılan kömürlerin vatandaşa anasının ak sütü gibi helal olduğunu kaydetti.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Gala Yaşam Merkezi'nde düzenlenen toplantıyla partisinin Balıkesir belediye başkanlarını tanıttı. Önümüzdeki günlerde Türkiye'nin büyük gelişmelerle karşı karşıya kalabileceğini vurgulayan Bahçeli, "Bu gidişata dur demek lazım. Milletin desteğiyle gelen bu iktidar yine milletin oylarıyla gitmelidir. Millet iradesiyle iktidara gelen AKP'yi yine millet iradesiyle göndermeliyiz. Bunun haricindeki yol karanlık yoldur. Herhangi bir ara rejimle, herhangi demokrasi dışı bir yolla iktidarların değişmesi dönemi kapanmalıdır. Bu yol demokrasinin bir yolu olan seçim olmalıdır. İktidarı hak etmiyorsa öyle bir Osmanlı tokadı atın ki Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de izine rastlayamayın" dedi.

AKP'nin tek alternatifinin MHP olduğunu belirten Bahçeli, "Seçimde AKP tek bir oy bile fazla alırsa felaket olur. AKP o zaman `Ben ne yapıyorsam millet beni onaylıyor` diyerek, Türkiye'yi de bizi de felakete götürür. AKP bu seçimde oy kaybetmelidir, belediye kaybetmelidir, halk desteğini kaybetmelidir. Aksi takdirde ülkemiz daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir. Bin yıllık kardeşliğimiz tehlikeye girebilir. Bölücü terör tekrar büyük bir cesaretle tırmanabilir. Sosyal doku 36 parçaya bölünebilir. Türkiye'nin milli devlet yapısı, üniter yapısı, kardeşliği büyük bir tehdit altına alınabilir. Bunları önlemek için ya AKP'nin kendisine çekidüzen vermesi ya da iktidardan uzaklaşması gerekir. Bunu da ancak millet iradesi sağlayabilir. 29 Mart seçimleri bu açıdan büyük önem taşıyor." şeklinde konuştu.

Hükümetin yaptığı yardımlara da değinen Bahçeli, "Yeri geldiğinde kömürüyle, makarnasıyla, unuyla millete sahip çıkmış görünüyor, yeri geldiğinde de `Al ananı git` diyor. AKP'nin verdiği kömür de sosyal yardımdır. Bu haktır, bunu alan da `Acaba ben haksız yere mi alıyorum' diye düşünmesin. Bu anasının sütü kadar helaldir. Bunlar AK Parti`yi aklamasın, AK Parti'nin yüzünün kömür gibi kararmasına da vesile olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasının ardından Balıkesir belediye başkan adaylarını tanıtan Bahçeli, Balıkesir Belediye Başkan adaylığına öğretmen İsmail Ok'un aday gösterdiklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*