Bahçeli grup toplantısında konuşuyor

Bahçeli grup toplantısında konuşuyor.10222
  • Giriş : 09.06.2009 / 10:45:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Konuşmasına geçtiğimiz hafta yaptığı Almanya ziyareti ile başlayan Bahçeli'nin açıklamaları şöyleydi:

Yabancı ellerde kültür ve değerlerini koruyarak yaşayan yurttaşlarımıza bir ziyarette bulunduk. Gurbette yaşayan yurrtaşlarımza sahip çıkmak bizim görevimizdir.

TBMM, Başbakan'ın hırs ve ihtirası sonucu mayınlı arazilerin temizlenmesşi ile ilgili yasanın geçmesine şahit olmuştur. Başbakan'ın Milletvekillerine yaz tatili tehdidi ile Suriye ile 517 KM.'lik sınırımız feda edilmiştir. Bu konuda Cumhurbaşkanının yasayı iade etmesini ve Anayasa Mahkememizin kararını beklemekten başka çaremiz kalmamıştır.

Bu konuda Başbakan'ın öfkeli tepkileri kuşkuları artırmıştır. Başbakan'ın muhalefet edenlerin kafalarının beyinlerle örüldüğünü söylemesi ve Davos'taki sahte kahramanlığını tekrar söylemesi suçluluğunun göstergesidir.

Başbakan bahane üzerine bahane üretmesi suçluluğunun açık göstergesidir. Bizim karşı olduğumuz Türkiye ile İsrail arasında bir anlaşma imzalanması değildir. Bizim karşı olduğumuz İsrail ile kurgulanmış bir yasa ile ihalenin birilerine söz verilmesidir. Başbakan bazı gizli anlaşmalara atıf yaparak hedef şaşırtıyor.

Bu konuda Başbakana söyleyeceğimiz şudur. Biz sizin kim olduğunuzu 7 yıllık icratınızla gördük. Bize siz kim olduğunuzu anlatmakla vakit kaybetmeyiniz.

AYRINTILAR GELECEK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*