Bahçeli: AK Parti TBMM'ye taşısın

Bahçeli: AK Parti TBMM'ye taşısın.13960
  • Giriş : 29.11.2016 / 11:03:00
  • Güncelleme : 29.11.2016 / 11:25:14

MHP lideri Devlet Bahçeli, idam cezasına ilişkin görüş bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye hakkındaki kararına sert tepki gösterdi.

MHP lideri, kur üzerinde baskı kurularak Türkiye'nin köşeye sıkıştırılmak istendiğini belirterek hükümete destek olacaklarını belirtti.

''Biz AB'ye muhtaç olmadığımız gibi Şanghay meraklısı da değiliz. Türk'üz, Türkçüyüz; Turan'ın sevda ve hedefindeyiz'' diyen MHP Lideri, ''Ne Avrupa Birliği ne Şanghay İşbirliği; biz diyoruz ki sonuna kadar Türk birliği'' ifadesini kullandı.

MHP Lideri Bahçeli, ''Avrupa Parlamentosu (AP) madem idam cezasını istemiyor, bunu ilişkilerin sonlandırılması için bahane görüyor, o zaman yarından tezi yok, AKP idam cezasıyla ilgili kanun teklifini TBMM'ye taşımalıdır'' dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''15 Temmuz FETÖ ihaneti ile ülkemizi teslim almak isteyen alçaklar başarısız olunca bu defa sinsi yöntemleri devreye aldılar. Özellikle ekonomik dengelerle oynanarak, kur üzerinde baskı kurularak Türkiye köşeye sıkıştırılmak istenmektedir. Sıcak para lobisi arkasındaki güçler ekonomik kriz yoluyla ülkemizi terbiye etmeye çalıştı, aynı tezgah yine kurulmaktadır. Krizden medet ummak kurulan ekonomik tuzaklarla işbirlikçilik yapmak Türkiye'ye ihanettir. Kolayını tercih edebilir Türkiye ekonomisinin kötürüm tablosundan ötürü hükümeti en ağır şekilde tenkit edebilirdik.

Elbette ekonomi alarm vermektedir. Döviz fiyatı yükselirken elimizi ovuşturmayız. Hükümet kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin anlayışı içinde değiliz. Dövizdeki yükselişi tek başına küresel gelişmelerle ilişkilendirmek doğru değildir. Daha fazla demokrasi diyerek ekonomik vurgun peşinde koşanlara engel olabiliriz. Vatandaşlarımızın elinde yok avucunda yoktur. Aç yatıp aç kalkanlara dövizlerinizi bozdurun demek mağdur insanlarımızla alay etmektir. Dövizdeki artıştan istifade eden kaymak tabaka ülkesi ve milleti için fedakarlık yapsın. İşsizlik fren tutmamaktadır. Yabancı varlıkların milli gelire oranı yüzde 80'i aşmıştır. Reel sektörün 200 milyar doları aşan dış borcu korku salmaktadır.

TERÖRLE MÜCADELE

Türkiye milli bekasını korumak için bütün milli güç unsurlarını seferber etmektedir. Terörizmle girdiğimiz yoğun mücadelede acı verici şehadet haberleri de peş peşe gelmektedir. Terörle mücadele Türkiye için geri dönüşü olmayan bir süreçtir. Bu süreçte ya istiklal ya ölüm demekten başka seçeneğimiz yoktur. Terörle mücadeleyi Batı'ya rağmen sürdürmeliyiz. Teröristleri nerelerdeyse hangi delikte saklanıyorlarsa araya araya bulup tümden imha etmeliyiz.

FIRAT KALKANI HAREKATI
Fırat Kalkanı Harekatı El Bab'da yoğunlaşmıştır. Rusya Türk askerine ateş açan savaş uçaklarını kendilerine ait olmadığını açıklamıştır. TSK ise uçakların rejim güçlerine ait olduğunu değerlendirmiştir. El Bab stratejik bir yol ağzıdır. El Bab'ın kontrol altına alınması bölgesel denklemin yeniden kurulması demektir.

AVRUPA PARLAMENTOSU'NUN ''MÜZAKERE DONSUN'' KARARI

24 Kasım'da AP yozlaşmış niyetini yeniden göstermiş aldığı karar tarihe kara bir leke gibi kazınmıştır. Aralık ayında toplanacak AB Konseyi bu kararı görüşecek ve kesin bir karara bağlayacaktır. İdam cezasının yasallaşması halinde katılım sürecini resmen askıya alınacağı vurgulanmıştır. Avrupa Parlamentosu madem idam cezasını istemiyor, bunu ilişkilerin sonlandırılması için bahane görüyor, o zaman yarından tezi yok, AKP idam cezasıyla ilgili kanun teklifini TBMM'ye taşımalıdır. El mi yaman bey mi yaman gösterelim. Hepsini birden yıldırım vurmuşa çevirelim.
Biz AB'ye muhtaç olmadığımız gibi Şanghay meraklısı da değiliz. Türk'üz, Türkçüyüz; Turan'ın sevda ve hedefindeyiz. Ne Avrupa Birliği ne Şanghay İşbirliği; biz diyoruz ki sonuna kadar Türk birliği."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*