Bahçeli'den sert Atatürk mesajı!

Bahçeli'den sert Atatürk mesajı!.16800
  • Giriş : 14.11.2017 / 11:04:00
  • Güncelleme : 14.11.2017 / 11:07:30

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Atatürk ile ilgili tartışmalara değindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu arasındaki Atatürk tartışmasına ilişkin açıklama yaptı.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

911 kilometre uzunluğunda sınırımız olan Suriye, 350 kilometre sınırımız olan Irak ihmal edilemeyecek boyuttaki 2 ülkedir. Doğası gereği, Irak, Suriye ve İran'daki her hadisenin ülkemize yansımaları olmaktadır. Sınırlarımızın diğer yakasında yaşanan doğal afetlerden bile Türkiye az ya da çok etkilenmektedir. Merkez üssü Halepçe'nin güneybatısı olan bir deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar yapılan açıklamalardan sayıları 400'ü aşan insanın hayatını kaybettiği anlaşılmaktadır. Tablo vahim, yıkım ileri boyuttadır. Komşuluk hukukunun gereği ne ise o yapılmalıdır. Türkiye hazır olduğunu samimiyetle dile getirmiş, enkazın kaldırılması ile ilgili duyarlılığını göstermiştir. Türk Kızılayı harekete geçmiş, AFAD hazırlıklarını yapmıştır. 

Terörle mücadeleye vurgu yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, " En son terörist teslim oluncaya kadar mücadeleden geri dönüş yoktur. Hainler yaptıklarına pişman edilecek"dedi.Son günlerde Atatürk'e olan ilgiden memnun olduğunu dile getiren Bahçeli, ""Atatürk hiç kimsenin tekelinde değildir. Hele hele HDP, PKK ve FETÖ'nün yörüngesine giren CHP'nin Atatürk adını anmaya ne yüzü ne de hakkı kalmıştır"ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*