Bahçeli herkesi şuurlu olmaya çağırdı

Bahçeli herkesi şuurlu olmaya çağırdı.9234
  • Giriş : 19.12.2007 / 14:56:00

Bahçeli, herkesin şuurlu davranması halinde, yoksulluk ve çatışma ortamının üstesinden gelip, dostluk ve barışa ulaşılacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı mesajında, özellikle vatanın esenliği ve milletin birliği uğruna şahadetlerin arttığı bu günlerde yaşanılan acıların yanı sıra, komşu ülke Irak başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki ıstırapların herkesi derinden üzdüğünü belirtti.
“Müslümanların kardeşliğini artırması, insanlığa ve mukaddesata olan sorumluluklarını hatırlaması gereken mana yüklü bu günlerin, yaşadığımız acıların son bulması için bir uyanış ve başlangıca vesile olması en samimi dileğimdir” diyen Bahçeli, bugün ülkenin içine sürüklendiği ekonomik sorunların yanı sıra barış, huzur, kardeşlik ve dayanışma duygularının ağır tahribata maruz bırakıldığı dramatik bir dönem yaşandığını kaydetti.

Üretmeden tüketmenin bir erdem olarak sunulduğu, haksızlığın ve yolsuzluğun mazur görülebilecek küçük bir kusur, yoksulluğun ise makul kabul edildiği bir dönemin acıları ve sarsıntılarının artık toplumun bütün kesimlerinde derinden hissedildiğini ifade eden Bahçeli, “Bu itibarla milletimizin ağır ekonomik ve toplumsal sorunlarla bunaldığı, geleceğe olan ümidinin, huzur ve refaha olan iyimserliğinin her geçen gün yerini kaygı ve karamsarlığa bıraktığı artık gün gibi ortadadır” dedi.

Bahçeli, küresel senaryoların alabildiğine sahnelendiği ülke ve yakın coğrafyada yaşanan gelişmelerle sosyal dokuda ortaya çıkan buhranın milletin geleceğini ve bütünlüğünü sarsacak nitelikte olduğunu savundu. Bahçeli, “Ancak her şeye rağmen, liyakatin yerini partizanlığın, onurlu duruşun yerini teslimiyetin, müzakerenin yerini ise çaresizliğin aldığı bu marazi ortamda, toplumun her kesiminde, düştüğü bunalımdan kendisini kurtaracak bir arayış hakim olmaya başlamıştır” dedi.

Yakın geçmişte bile içinde bulunulan daha zor durumlardan azimle çıkmasını bilen milletin, gelecekte de bunu tekrar başarabilecek güç ve heyecana sahip olduğunu mutlaka göstereceğini vurgulayan Bahçeli, “Türk milleti, bütün kurum ve kuruluşların sorumluluklarının şuuruyla hareket etmeleri halinde, bugün içine düştüğü yokluk, yoksulluk, gerilim ve çatışma ortamının üstesinden gelerek, dostluk ve barış içinde gelecek yüzyıllara birlikte ulaşacaktır” dedi.

Bahçeli, içinde bulunulan ağır şartların etkisiyle zayıflamaya yüz tutmuş olan milli ve dini hassasiyet ve hasletlerin, anlam dolu bayram günlerinin feyiz ve bereketiyle yeniden güçlenmesi temennisini dile getirerek, “Her şeye rağmen, ülkemiz üzerindeki tehdit ve tehlikelerin yoğunlaştığı bu zaman sürecinde içinde bulunduğumuz mübarek günlerin; milli kardeşlik duygularımızı, dostluk ve dayanışma heyecanımızı artırmasını ümit ediyorum” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious