Bahçeli: "İktidara iyi bir ders geliyor"

Bahçeli:
  • Giriş : 29.01.2009 / 07:38:00
  • Güncelleme : 29.01.2009 / 00:01:27

Devlet Bahçeli, 29 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerin önemine değindi, iktidarp partisine yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 29 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerin önemine değindi, iktidarp partisine yüklendi.

MHP lideri Bahçeli, partisinin Düzce teşkilatı tarafından 18 Temmuz Spor Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Törende, 29 Mart yerel seçimlerinin önemli bir dönem noktası olacağını ifade eden ve herkesi oy kullanmaya çağıran Bahçeli, "Biz milletimizi büyük çatı altında toplanmaya çağırıyoruz. Bu seçimlerde kapımız açıktır. Bize bir adım atana, iki adım atarak herkesi kucaklamaya hazırız" dedi.

Hükümeti eleştiren Bahçeli, "Bu iktidar 6 yıl 2 ay 10 gündür ülkemizi yönetmektedir. Bu mdönem içinde Türkiye kuşatılmıştır, Türkiye etnik çatışmayla, inanç ayrışmasıyla,üniter ve milli devletin tartışmaya açıldığı bir ortam içerisinde nereye sürüklendiği belli olmayan bir toplum haline gelmiştir. Bugün ülkemizde çok ciddi sorunlar vardır. Etnik ayırımcılık Türkiye için büyük tehdittir. Türkiye'nin birleştirici, kaynaştırıcı bir anlayış içinde olması gerekir. Bunu sağlayacak tek parti MHP'dir" diye konuştu.

"En hassas olacağımız noktamız, cumhuriyetin kazanımları, milli ve üniter devlet, toprak bütünlüğümüz ve 1000 yıllık kardeşliğimiz olmalıdır. Bunları esas almayan davranışla ülke yönetimine devam etmeye çalışırsanız, sizi herkes kullanmaya çalışır, bölmeye, parçalamaya çalışır. Nitekim de öyle olmaktadır" diye devam eden Bahçeli, oy almak amacıyla etnik veya mezhep ayrımcılığı yapılmaması gerektiğini söyledi.

Bahçeli, AK Parti iktidarına yüklenerek, "Bu AKP zihniyetine bir ders vermek lazımdır. Bu dersi, millet iradesi vermelidir. Demokrasi dışındaki bazı denemeleri kabul etmek doğru değildir. Mahalli idareler seçimi iktidara ders verici bir özellik de taşımalıdır. AKP'ye milletimiz bir ders vermeli, gereken tokadı atmalıdır. Birinci vazifemiz sandığa gitmek, ikincisi sandığa gitmeyeni götürmek, üçüncüsü sandığa sahip çıkmak, dördüncüsü de MHP'ye ot atmak olmalıdır. Artık 40. yılını yaşayan MHP'nin iktidar yolunda ilerlediğini görmeliyiz" dedi.

Bahçeli daha sonra MHP'nin ilçe ve beldedeki adaylarını partililere tanıttı.

MHP Düzce İl Başkanı Kenan Ilgaz da, Düzce'de yerel seçimlerde iddialı olduklarını belirterek, "Bizim için en iyi sonucu alabilecek kişileri seçtik. Görüşü ne olursa olsun, herkesi belediye meclis üyesi olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*