Bahçeli kimlerin ayıklanmasını istiyor?

Bahçeli kimlerin ayıklanmasını istiyor?.9824
  • Giriş : 24.08.2008 / 01:29:00
  • Güncelleme : 23.08.2008 / 23:51:04

Bahçeli, Kamu gücünü suistimal edenlerin çürük elmalar olduğunu belirtti ve bunların ayıklanmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Kamu gücünü suiistimal edenler de toplumun çürük elmalarıdır. Toplumu böylesine bir çürümeyle yüz yüze bırakmaya kimsenin hakkı yoktur'' dedi.

Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu'nun davetlisi olarak Kastamonu'ya gelen Bahçeli, belediye başkanlığının yeni hizmet binasının açılışını yaptı.

Şarkıcı Murat Boz'un konserinin ardından konuşan Bahçeli, Topçuoğlu'nu iki dönemdir belediye başkanı seçen Kastamonulular'a teşekkür etti. Bahçeli, Kastamonu halkından belediye seçimlerinde Topçuoğlu'nu yine desteklemelerini istedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kastamonu'ya gelişi ile Kıyafet ve Şapka İnkılabı'nın 83. yıl dönümü kutlamalarında Kastamonu Valiliği ve Belediye'nin düzenlediği etkinliklerin medeniyet birikimi olan şehre çok yakıştığını ifade eden Bahçeli, ''Kurtuluşu Savaşı'nın fedakar şehirlerinden, şehitler ve gaziler diyarı Kastamonu, Atatürk'ün her zaman önemsediği, ziyaret ettiği ve inkılap meşalesini yaktığı şehirdir. Bu vesile ile bu vatan için can veren şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum'' dedi.

İdareciliğin büyük önem taşıdığını belirten Devlet Bahçeli, ''İnsanlarımızın kamu yönetime karşı öteden beri var olan çekingenliklerinde, güvensizliklerinde ne yazık ki, büyük ölçüde şekilcilik, neme lazımcılık, savurganlık kimi zamanda yolsuzluk ve rüşvet yatmaktadır'' diye konuştu.

''Bazı kötü örneklerden dolayı bu hastalıklar tüm kamu yönetimini işgal etmiş gibi görünmektedir'' diyen Bahçeli, her zaman kamu hizmetinde sürekli kalite anlayışı, etkinlik ve verimlilik anlayışının yerleşmesi için çalıştıklarını söyledi.

-''SOSYAL KANSERLE İLGİLİDİR''-

Savurganlık ve yozlaşmanın ortadan kaldırılması için vatandaşlarla idare arasında samimi ve güvene dayalı ilişkinin kurulmasına önem verdiklerini dile getiren Bahçeli, şöyle konuştu:

''Rüşvet ve yolsuzluk, adam kayırmacılık, rant kavramı, toplumları da yok eden sosyal kanserle ilgilidir. Ülkemiz bazı dönemlerde bunlarla sıkça karşılaşmıştır ve maalesef hala kurtulamamıştır. Oysa ki bu hastalığa karşı siyasi kurumların ve de idarecilerin asla göz yummaması gerekir. Makamları ve mevkileri, siyasi irtibatları, sorumluluk sahiplerine yakınlık dereceleri, ne olursa olsun bu çürümenin derhal ayıklanması gerekir. Yönetim sistemlerinin dışına atılması ve yönetim kademelerinin düzeltilmesi şarttır.

Sepetteki bir çürük elma zamanında müdahale edilmez ve ayıklanmazsa tüm sepeti çürütür, kokutur. Kamu gücünü suiistimal edenler de toplumun çürük elmalarıdır. Toplumu böylesine bir çürümeyle yüz yüze bırakmaya kimsenin hakkı yoktur. Kamu görevlileri size hizmet için vardır. Seçtiklerinizi size hizmet için seçiyor ve sorumluluklar yüklüyorsunuz. Bizim hizmet anlayışımız ve yaklaşımımız budur.''

Konuşmasının ardından Kastamonu Belediye Başkanlığı'nın yeni hizmet binasının açılışını yapan Bahçeli, daha sonra Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu'nun makam odasına çıkarak bir süre görüştü.

Bahçeli'nin konuşmasının ardından Gülben Ergen Belediye Meydanı'nda konser verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*