Bahçeli konuşurken söze karışan partiliye ne dedi?

Bahçeli konuşurken söze karışan partiliye ne dedi?.8490
  • Giriş : 27.11.2007 / 12:04:00
  • Güncelleme : 27.11.2007 / 12:16:51

MHP grup toplantısında gerginlik. MHP lideri Bahçeli bir partiliyi niçin meclisten dışarı attırdı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı yaklaşık 1 saat süren Grup toplantısında AK Parti'ye ve Başbakan Erdoğan’a yüklendi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın geçen hafta Grup toplantısında “ Bizler eli silahlı kovboy değiliz ” açıklamasına karşılık olarak “ size kovboyluk yapın diyen yok, sadece Başbakan olduğunuzu hatırlayın, Türk milleti sizden kovboyluk değil Başbakanlık yapmanızı beklemektedir.” dedi.

Bahçeli’nin, Hükümet Meclis’ten aldığı tezkere yetkisini kullanamıyor dediği esnada bir Partili MHP sıralarından “ AKP korkuyor zaten ” diye Bahçeli’ye seslendi. Bahçeli Partiliyi, “ Otur burası meydan değil TBMM. Ya dinleyeceksin. Ya çıkacaksın.” Açıklamasıyla yerine oturttu,partili grup toplantısı sonrası görevlilerce Meclis’ten uzaklaştırıldı.

Başbakan Erdoğan’ın dağdaki teröristleri şehirde siyaset yapmaya çağırdığını iddia eden MHP Genel Başkanı, Hükümetin teröristlere siyasi affa hazırlandığını açıkladı. Başbakan Erdoğan’ın üslubunu da eleştiren MHP Genel Başkanı Erdoğan muhalefeti sindirmeye çalışıyor dedi. Başbakan tarafından; Sokağı terör üzerinden tahrik edip siyaset yapmakla suçlandıklarını hatırlatan Bahçeli, “ Başbakan Erdoğan bilmelidir ki ateşle oynayan bizzat kendisidir. Bu hayasız suçlamayı reddediyor ve siyasi kundakçılık yapan sahibine iade ediyorum ” dedi. Hazırlanan yeni Anayasa çalışmalarını da eleştiren MHP Genel Başkanı, etnik ayrımcılığın önü açılıyor. Bu çalışmalarla Kuzey Irak’a özenen içimizdeki hainler ümit ve cesaret kazanacaktır diyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan’a seslenerek “ Sayın Başbakan Türkiye sahipsiz değildir. Bunu herkes hatırlamalı ve ateşle oynamamalıdır.” dedi. Bahçeli’nin bu son sözü Partililerce ayakta alkışlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious