Bahçeli: Lübnan'a değil Kandil'e

  • Giriş : 31.08.2006 / 00:00:00

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Hükümet, Lübnan'a asker göndereceğine Kandil'e baksın"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bahçeli, "Lübnan'a asker göndermekte hevesli olan Başbakan, Kandil Dağı'na uzak duruyor. Başbakan'a sesleniyorum; dünyaya Ankara'dan bakmayı öğrenin. Filistin'i bırak önce Kandil'e; Lübnan'ı bırak Kerkük'e bak, yiğitliğin varsa PKK'ya, Irak'a göster." diye konuştu.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Mersin'in Çamlıyayla Belediyesi ile Tarsus Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında ortaklaşa düzenlenen "Çamlıyayla Geleneksel 10. Zafer Şöleni"nde halka hitap etti.

Konuşmasında sık sık hükümeti eleştiren Bahçeli, seçim gerçekleştiğinde hükümetin kaçacak delik arayacağını öne sürdü. Başbakan Erdoğan'a seslenen Bahçeli, seçime gitmelerini ve Milliyetçiliğin önünü açmalarını istedi.

Lübnan'a asker gönderilmesi konusuna da değinen Bahçeli, şunları söyledi; "Başbakan Erdoğan kendini, özel hayranlık beslediği Ortadoğu'nun sultanı olduğunu zannediyor. Başbakan Erdoğan'a göre partisinin kuruluş yıldönümünde şölen yapmak, Lübnan'da ölenlere saygısızlık. Bu söze saygı duyarım, ancak buna karşılık aynı tarihte 10 binlerce dolarlık 7 yıldızlı lüks otellerde ailece tatil yapmak mübah olsa gerek. Bu hürmeti, 5 polisimizin Musul'da şehit edildiği sırada Ankara'da belediye teşrifatıyla yapılan havai fişekli Avrupa Birliği kutlamalarında görmek isterdik. MHP'nin tek başına iktidarı bu milleti kurtaracak. AK Parti, milli bünyemizde açtıkları derin yaraların, milli ekonomide açtıkları dipsiz kuyuların, ağır tahriplerin hesabını Yüce Divan'da ve mahkemelerde birer birer verecek.''

İsrail'in Lübnan'a saldırması sonucunda Müslümanların ölmesinin herkesi üzdüğünü anlatan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın çatışma bölgesine asker göndermek için "heves ve telaş" içinde olduğunu iddia etti. Barış Gücü'nün görev şartları belli değilken Başbakan Erdoğan'ın aldığı bir talimat gereği olayın üstüne gittiğini savunan Bahçeli, şöyle devam etti; "Sayın Başbakan, çok sevdiği kayıtdışı diplomasinin diyetini Ortadoğu'da Mehmetçiğin kanıyla ödemek istiyor. AK Parti, PKK'ya operasyon yapamıyor. Lübnan'a asker göndermekte hevesli olan Başbakan, Kandil Dağı'na uzak duruyor. Başbakan'a sesleniyorum; dünyaya Ankara'dan bakmayı öğrenin. Filistin'i bırak önce Kandil'e; Lübnan'ı bırak Kerkük'e bak, yiğitliğin varsa PKK'ya, Irak'a göster."

Son günlerde ülkede çıkan orman yangınlarına da değinen MHP lideri, hükümetin ülkeyi yönetmekteki tavrının orman yangınlarıyla aynı olduğunu, Türkiye'nin yandığını, ancak hükümetin buna kayıtsız kaldığını öne sürdü.

Bahçeli, yurdun çeşitli yerlerinde meydana gelen orman yangınları konusunda hükümetin yönetimdeki acizliğini gösterdiğini iddia ederek, şunları kaydetti; "Yanacak ağaç kalmamıştır. Hükümetin ülkemizi yönetmekteki tavrı da orman yangınlarıyla aynıdır. Türkiye yanıyor, ama hükümet (herşey kontrol altında) diyor. Sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik alanda yangın var. Yangın toplumun her kesimin sardı. AK Parti ülkenin her alanındaki yangınların kundakçısıdır. Bugün kimileri yangını çıkartmakla kimileri de yangından yararlanmakla meşguldür. Henüz yangının ulaşmadığı kesimler de ceplerini doldurmakla meşgul. Türkiye'nin durumu iyi değil. Ülkemiz kuşatılmaktadır."

Bu arada, yayla şenliğinde İbrahim Erkal, Ahmet Şafak ve İsmail Türüt de birer konser verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious