Bahçeli: Mert ol Amerika!

Bahçeli: Mert ol Amerika!.11503
  • Giriş : 07.03.2018 / 08:20:00

MHP lideri Bahçeli, Amerika Birleşik Devletleri'ne ateş püskürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'ye yardım yağdıran Amerika Birleşik Devletleri'ne sert sözlerle yüklendi.

“Düşmansanız, adam gibi düşman olun. Müttefikseniz mertçe müttefik olun. Kıvırmayın, kaçmayın, ipe un sermeyin.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Türk Milleti’nin aklıyla alay eden yanlış hesap yapar. Bu hesap muhataplarına pahalıya patlar” dedi. TBMM’de partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli özetle şunları kaydetti: ABD’li sözcülere ne demeli? Bunların zilletini nasıl izah etmeli? Hamurunda varsa insanın eşeklik, baki kalır. BM ateşkes raporunda Afrin’e en ufak bir atıf yoktur. Olsa ne yazacaktır? Türkiye bir savaşın tarafı değildir. BM haklarımızı yerine getiriyoruz. ABD’nin BM kararını çarpıtması hezeyandır. Türkiye’ye Menbiç’in yarı yarıya kontrol edilmesini teklif eden ABD yanlıştadır. YPG/PKK’yı Fırat’ın doğusuna gizlemek her şeyi çözecek midir? Bu işin doğusu, batısı yoktur. Afrin temizlenir temizlenmez, Menbiç gündeme alınmalı teröristler kovalanmalı. Fırat’ın kıyılarına hepsi gömülmelidir. Çevremizde ajandan geçilmemektedir. Son hain yok edilene kadar geri adım atmak, durmak seçenek dışıdır. ABD’ye sesleniyorum; dolambaçlı yollara girmeyin, düşmansanız adam gibi düşman olun, müttefikseniz mertçe yanımızda olun. Göründüğünüz gibi olun. ABD lafa gelince müttefiktir. Söz veriyor, vadediyor yapmıyor. İsrail gözlerini Suriye’ye çevirmiş beklemektedir. Rusya ise akşam başka sabah başkadır, dünyanın her yerini vuracak nükleer füze yaptıklarını söylemek geleceğin karanlığını göstermektedir. Çekya teröriste destek vermiştir. Teröristin iadesi Almanya’dan talep etmiştir. Almanya’nın altın fırsatı önündedir. Ya Salih Müslim’i teslim edecek, ya ilişkilere darbe vuracaktır.

Millî duruş dedik, milletimizi durdurmak isteyenleri durdurduk. Ya millî duruş, ya millî devriliş ortası yoktur. İlkesizler ittifak arıyormuş, durmasınlar toplaşsınlar, nefeslerine güvendikleri kadar koşuşturup dursunlar. Sıkıyı gördüler ya, ait oldukları ihtilaf ve ihanet hukukunda yakında buluşup söz keserler. Şahit olarak da Türkiye ve Türk düşmanlarını tercih ederler. Biz, Cumhur İttifakı diyoruz, Türk milletine düzenlenen küresel suikastın karşısında tarafımızı gösteriyoruz. Cumhur İttifakı diyoruz, FETÖ’ye, PKK’ya, PYD’ye, YPG’ye ve arkalarındaki destekçilere karşı Türk milletinin tarihi gücüyle aşılmaz sur çekiyoruz.

TÜRKİYE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*