Bahçeli MHP'li vekilleri uyardı: 'Sakın DTP'ye laf atmayın'

Bahçeli MHP'li vekilleri uyardı: 'Sakın DTP'ye laf atmayın'.8490
  • Giriş : 01.08.2007 / 10:13:00

Bahçeli, MHP ile DTP'nin çatışacağına ilişkin oluşan kanaati yok etmek için vekilleri uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP ile DTP'nin çatışacağına ilişkin oluşan kanaati yok etmek için milletvekillerine, "Her ne derlerse desinler, DTP'lilere oturduğunuz yerden laf atıp tartışmaya girmeyeceksiniz. Çıkın, kürsüden konuşun" uyarısında bulundu.

Bahçeli, geçen hafta sonu bir araya geldiği milletvekillerine, TBMM'deki çalışmalarda MHP'nin kendine yakışan tavrı sergilemesi gerektiğini vurguladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Bunlar TBMM'de kavga ederler" sözünü boşa çıkarmayı hedefleyen Bahçeli, milletvekillerine şu uyarıyı yaptı:
"Bütün gözler bizim üzerimizde olacak. Omuzlarımızdaki yük büyük. Bizim işimiz kavga değil. Çatışmacı ve kavgacı bir görüntü vermeyeceksiniz. Kürsüde konuşan DTP'li üyeye oturduğunuz yerden laf atmayacaksınız. Ne diyecekseniz çıkın, kürsüden söyleyin. Kuliste ve komisyonlarda da aynı üslubu takınmaya özen göstereceksiniz. AKP ve DTP'lilerin kışkırtma oyununa gelinmesin. Soğukkanlılığınızı koruyun. Bizi kavgacı göstermek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyelim, oyunlarını boşa çıkaralım."

'DTP'li kadınlara dikkat'
"PKK ve uzantısı olan DTP'nin, eylemlerinde hep kadınları ön plana çıkardığını" söyleyen Bahçeli, Meclis'e giren DTP'li 9 kadın milletvekiline karşı dikkatli olunmasını istedi. Kadın vekil sayısının fazlalığının bilinçli bir tercih olabileceğini vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:
"Bizim, özellikle erkek milletvekili arkadaşlarımızın bunlara laf atması veya kavga görüntüsü vermesi, PKK ve DTP'nin işine gelecektir. MHP çatışmacı olmakla suçlanacaktır. Bu nedenle çok uyanık olmak zorundayız. Söyleyeceklerimizi medeni şekilde kürsüden söyleyeceğiz ve oyunlarına gelmeyerek, oyunlarını bozacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious