Bahçeli: "Milletimiz bize muhalefet görevi yüklemiştir"

Bahçeli:
  • Giriş : 23.07.2007 / 08:22:00

Devlet Bahçeli, seçim sonuçlarını, "aziz milletimiz bize muhalefet görevi yüklemiştir" sözleriyle değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sonuçlarıyla ilgili gelişmeleri Genel merkezdeki makam odasından izledi. Bahçeli, Genel Sekreter Cihan Paçacı, Genel Başkan yardımcıları Sebahattin Çakmakoğlu ve Faruk Bal ile Ankara 2. Bölge 1. sıra adayı Deniz Bölükbaşı ile sık sık görüşerek değerlendirme yaptı.
Bahçeli, seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından yaptığı yazılı açıklamada, seçimin demokratik rekabet ortamında gerçekleşmesinin sevindirici olduğunu kaydetti. Milletin AKP'ye 2. kez tek başına iktidar imkânı verdiğini belirten Bahçeli şöyle dedi:

"Aziz milletimizin bu iradesine saygı duymak gerekir. seçim sonuçlarının bu şekilde ortaya çıkmasında etkili olan unsurların, siyaset kurumumuz ve alanlarında ihtisas sahibi uzmanlar tarafından yönlü bir tahlil ve değerlendirmesinin yapılması, demokrasimizin geleceği açısından yararlı olacaktır. Aziz milletimiz bize muhalefet görevi yüklemiştir. 23. dönem TBMM'nin yeni siyasi yapısı içinde MHP'ye önemli görevler düştüğü anlaşılmaktadır. MHP, bunu üstün bir görev ve sorumluluk anlayışı içinde yerine getirmeye çalışacaktır."

Odasından izledi

Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından MHP'de heyecanlı bekleyiş hâkim oldu. Çok sayıda partili sonuçları genel merkez girişine kurulan televizyon ekranından takip etti.

MHP Genel Merkezi önünde 20 canlı yayın aracı ve 150'ye yakın gazeteci seçim sonuçlarını aktardı. Gazeteciler için genel merkez giriş katında özel bir birim kuruldu.
Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal'ın başkanlığında kurulan özel birim ise il teşkilatlarından aldıkları seçim verilerini genel merkezde toplayıp değerlendirmeye aldı. Sonuçlar anında Bahçeli'ye iletildi.

Cihan Paçacı, MHP içinde bir genel başkanlık tartışması yaşanmayacağını belirtti. Paçacı, Meclis'e giren DTP'li bağımsızlarla kavga içerisinde olmayacaklarını kaydetti.

MHP'liler: Nesin haklı çıktı

Ülkü Ocakları'ndan bir grup genç, genel merkez önünde toplanıp "şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "Diyarbakır duy sesimizi" sloganları attı. Genel merkez önündeki araçlardan Mehter Marşı çalınırken, partililer birbirlerine "DTP grup sayısına ulaştı mı?" sorusunu yöneltti.

Genel merkez önündeki partililer, sonuçların belli olmasının ardından AKP Genel Merkezi'nde açıklama yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etti. Partililer, genel merkez önündeki dev ekranda Erdoğan'ı görünce "Kapatın şu kanalı" diye seslendi.

Partililer AKP'nin ezici çoğunluğa ulaşmasına tepki gösterirken, Türk halkının yüzde 65'inin aptal olduğu yönündeki açıklamaları hatırlatarak "Yarın Aziz Nesin'den özür dilemeye gideceğiz. Haklı çıktı" yorumunu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious