Bahçeli partililere sesleniyor

Bahçeli partililere sesleniyor.8984
  • Giriş : 25.11.2008 / 11:02:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grubu'nda partililere sesleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Meclis Grubu'nda partililere seslendi.

Bahçeli, konuşmasına geçen hafta hayatını kaybeden MHP'li milletvekili Gündüz Suphi Aktan'ı bir kez daha anarak başladı. Bahçeli Aktan'ın en verimli çağında aralarından ayrılmasının herkesi derinden üzdüğünü söylerken, "Mümtaz bir diplomat Aydın ve fikir adamıydı" dedi.

"Öğretmenlerin bir günlüğünü de anılması önemlidir. Öğretmenlerin sorunları çözülmüş değil. Eğitim ordusunun neferleri sıkıntı içindedir. Çağın gerekleri ve modern insan yetiştirme hedefi öğretmenlerimizle yakalanabilir. Bundan başka alternatif yoktur." diyen Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu meslek mensuplarının aileleri ile beraber ortaya koydukları nüfusu eğitim camisaı için ne kadar önemli olduğu ortadadır. Öğretmenler ikinci bir iş yapmak zorunda kalmaktadır. Toplumsal sorunlarla boğuşmak zorunda kalan öğretmenleri zor duruma bırakmıştır. İdari ve bürokratik işlerle uğraşma, ve kısır eğitim vizyonu, tamamen sınav maratonuna dönüşen eğitim sistemi ve bu karmaşık sistemin ortaya koyduğu sebepler ve kadrolaşma çabaları öğretmenlerin sorunun başlıcaları olarak sıralanabilir."

"Öğretmenler yaşadıkları zorluklara rağmen çocuklarımızı yetiştirme çabalarını takdir ve şayanla anıyoruz. her türlü zorluğa rağmen görevler öğretmenlere düşmektedir."

AKP ZİHNİYETİ BOCALIYOR

AKP'nin hükümet edemediğinin altını çizen Bahçeli, finans sektörünün denetim eksikliğinden dolayı rtisk alması ve bilançolardaki bozulma dönemi hafızalarda tazeleiğini koruyor. Bankacılıkta finansal kırılganlığın arttığı hatıralardadır. Bugün ise reel sektör değerli YTL yüzünden çöküşün eşiğine gelmiştir. Reel kesimin borçluluğu önemli bir sorun olarak ortadadır.

Daha iyi insan daha mükemmel vatandaş olabilmek için onlara daha fazla ihtiyaç vardır.

Siyasi ortam AKP'nin siyasi miyopluğundan dolayı göremediği buhranlarla çalkalanmakltadır. 6 yıldır uygulanan ekonomik program iş bilmezlikleri ortaya çıkmıştır. Kendi kadrolarıyla ters düşen anlayış kaygılarımızı artırmıştır. Suçlu arama telaşı kendilerini kaybetmelerine neden oldu.

Bankacılık sisteminde açık pozisyonu derinleşti. Ülkedeki döviz krizleri hala hatırlardadır. Değerli kur riske dönüştü. AKP hükümeti dış sermaye ile borçlanmayı körükler hale geldi.

DÜŞÜK BASINÇLA ÜRETİLEN FİKİRLER

Başbakan ve yakınları kalabalık kafilelerle kendi deyimiyle fellik fellik dolaşırken, vatandaşlar çığlık çığlığa açlığa yoksulluğa mahkum oluyor. Başbakan'ın havada bulduğu fikirlerin yaşama aktarılmasının mümkün olmadığı ortadadır. Başbakan muhtemelen uçak yolculuğu sırasında düşen basınçtan ötürü böyle fikirler ortaya atmaktadır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*