Bahçeli: Seçimlere tek başına gireceğiz

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçime tek başlarına gireceklerini belirterek, "Milliyetçi Hareket, AKP ile hesaplaşmayı tek başına yapacaktır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bahçeli, partilerinin milletten alacağı güç ile iktidara geleceğini savundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada genel seçimlerde MHP'den milletvekili aday adayı olmak için başvuru süresinin dün dolduğunu belirtti. Partisine başvuru yapan herkese teşekkür eden Bahçeli, "Bu ilgi ve teveccüh Milliyetçi Hareket'in Türk milletinin yegane gelecek ümidi ve iktidarın yegane alternatifi olduğunu bir kere daha göstermiştir." dedi.

MHP'ye başvuranların üstün nitelikleri, kariyer, birikim ve tecrübelerinin kendileri için müstesna bir memnuniyet ve gurur vesilesi olduğunu dile getiren Bahçeli, Yüksek seçim Kurulu tarafından açıklanan seçim takvimi uyarınca MHP'nin merkez yoklaması usul ve esaslarına göre belirlenecek Türkiye'deki bütün seçim çevrelerine ait aday listelerinin 4 Haziran 2007 günü YSK'ya verileleceğini kaydetti.

Seçime tek başlarına gireceklerini vurgulayan Bahçeli şöyle devam etti: "Milliyetçi Hareket şerefli geçmişi, milli vicdanlarda tescil edilmiş olan siyasi kimliği, zamana ve şartlara göre değişmeyen ilkeleri, Türkiye'yi ayağa kaldırmak için gerekli program ve projeleri, liyakatli, inançlı ve idealist kadrolarıyla Türk milletinin huzuruna çıkmaktadır.

Milliyetçi Hareket, çıkar lobilerinin kapılarında ve dış merkezlerde meşruiyet kaynağı arama zilletine düşmeden ve hiç kimseye diyet sorcu olmadan aziz milletimizden alacağı yetkiyle iktidara gelecektir.

Millyetçi Hareket'in saflarında Türkiye'nin kurtuluşu mücadelesine katılacak olan bütün değerli arkadaşlarıma çalışmalarında üstün başarılar diliyorum. Gayret bizden, destek aziz milletimizden, himaye Cenab-ı Hak'tan."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious