Bahçeli sert konuştu

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, kışkırtıcı açıklamalarıyla Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi haline geldiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bahçeli, dün yaptığı açıklamada, Türkiye'nin sırat köprüsünden geçtiğini savundu. Türkiye'nin milli birliğini, iç ve dış güvenliğini hedef alan hain bir suikast senaryosunun adım adım uygulamaya konulduğunu, bu amaçla harekete geçen cephenin, her gün yeni kışkırtmayla bulanık suda balık avlamaya çalıştığını savunan Bahçeli şöyle konuştu:
"Yola düzülen kin ve husumet kervanının başını, ne acıdır ki Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı çekmektedir. Türk milliyetçiliğini karalamak için tezgâhlar peşinde koşan, derin devlet tartışmalarıyla her kötülüğün adresi olarak devleti hedef gösteren ve Türkiye'nin milli değerlerini aşağılamanın en uygun formüllerini bulma arayışına giren, sözleriyle, alenen kışkırtıcılık yapan Başbakan, Türkiye'yi hedef alan hain suikastın azmettiricisi haline gelmiştir."

'Önce cemaatlere bak'
Erdoğan'ın, tarif ettiği "derin devleti" ortaya çıkarmak mecburiyetinde olduğunu belirten Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: "Devlet kurumlarına mikrop bulaştıysa, bunun birinci derecede sorumlusu iktidardır. Danıştay cinayeti sonrası sahneye konulan senaryonun benzerini şimdi de uygulamaya çalışan Başbakan, devletteki çeteleşmeleri araştırmaya emniyet teşkilatı bünyesinde AKP odaklı cemaat ilişkileri ağını ortaya çıkarmakla başlamalıdır. Akvaryum milliyetçiliği yapan Başbakan'ın Türk milliyetçiliğini ruhta ve özde anlaması ve benimsemesi esasen beklenemeyecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious