Bahçeli'den Ankara'da gövde gösterisi

Bahçeli'den Ankara'da gövde gösterisi.9824
  • Giriş : 04.01.2009 / 18:41:00

MHP lideri Devlet Bahçeli, ''Bu gidişe 'Dur' demek lazım, o yüzden AKP oy kaybetmeli, AKP'ye alternatifi ortaya koyabilecek bir siyasi sonuç elde edilmeli. Bu da MHP olmalıdır'' dedi ve ekledi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


MHP Ankara İl Başkanlığınca, Anadolu Gösteri Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş olmak üzere diğer ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı.

Toplantının açılışındaki konuşmasına partililerin yeni yılını kutlayarak başlayan Bahçeli, Filistin'de yaşananlara değindi. Filistin'de 9 gündür yaşananlara başta ABD ve AB olmak üzere uluslararası kuruluşların kayıtsız kalmasının kaygı verici olduğunu vurgulayan Bahçeli, İsrail'i kınadıklarını ifade etti.

Yılbaşı gecesi 7 gencin doğalgazdan kaynaklanan karbonmonoksit gazından zehirlenmesi sonucu hayatını kaybettiğini anımsatan Bahçeli, bunun vatandaşların can güvenliğini sağlanması noktasından yerel yönetimlerin her türlü tedbiri almak zorunda olduğunu gösteren bir olay olduğunu belirtti.

MHP'nin parti programının Türk milliyetçiliği fikrine dayandığını anlatan Bahçeli, milliyetçilerin, mutlaka alması gereken belediyeler olduğunu söyledi. Bahçeli, ''Bunlardan birincisi Ahlat'tır, ikincisi Malazgirt'tir, üçüncüsü Konya'dır, dördüncüsü Bursa'dır, beşincisi Edirne'dir, altıncısı İstanbul'dur. Cumhuriyet dönemindeki çizgi Samsun'dur, Amasya'dır, Sivas'tır, Erzurum'dur ve Ankara'dır. Ankara belediyesine talip olmak demek, tarihe, millete, kadere, geleceğe talip olmak demektir'' dedi.

Yeni yılın MHP için önemine işaret eden Bahçeli, partisinin, kuruluşunun 40. yılını kutlayacağını anımsattı. MHP isminin, 8-9 Şubat 1969 tarihinde toplanan Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi kongresinde benimsendiğini kaydeden Bahçeli, hem MHP'nin hem de Ülkü Ocakları'nın o günden bu güne ''emanet'' olduğunu ifade etti. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''MHP'nin 40. yılını kutlarken, yerel yönetim iktidarı olarak MHP'yi taçlandırmak da 29 Martta hepimize nasip olmalı. MHP'de iktidar zamanı gelmiştir. 40 yıllık siyasi mücadele güçlü, zahmetli bir mücadeledir. Bir buçuk yıl evvel kurulup altı yıldan beri iktidar olan sanal bir mücadele değil, kökten gelen, milletiyle beraber doğan bir mücadelenin adıdır. Herkesin iktidar olduğu zamanda milliyetçi hareketin 40 defa iktidar olması gerekirdi.

29 Mart, aynı zamanda 2238 gündür ülkeyi yöneten, 6 yıl 1 ay 17 gündür bu yana ülkeyi kötü yöneten, teslimiyetçi, mandacı, ver kurtulcu, sat kurtulcu bir iktidardan ülkenin demokrasi içerisinde kurtulmasının da işaretinin de alınacağı bir seçim olacaktır. Memleketi çatışmaya, kavgaya, cepheleşmeye sokan, etnik tahrikçiliğin önünü açarak siyasallaşması adına memleketin sosyal dokusunun alt-üst kimlik olarak parçalanmasına fırsat veren ve ekonomideki yolsuzlukla, yandaşlarını her zaman güçlü kılarak, vatandaşı mağduriyete sevk edip sonra aklınca sadakayla besleyerek kendisine yandaş yapacağını zanneden bu iktidardan mutlaka bu millet kurtulmalıdır. Kurtuluşun yolu demokrasi içerisinde aranmalıdır. Demokrasinin dışında herhangi bir yol Türk milleti için geleceğin aydınlatılacağı bir yol olmayacaktır.

Bugün iktidarı şımartacak, ayağını yerden kesecek, 'yaptığım her şey doğrudur, millet beni destekliyor' diye yanlışa devam ettirebilecek bir seçim sonucu ortaya konulmamalıdır. Bu seçim AKP'yi yollarken, yeni yola çıkacak olan iktidarın da işaretini vermelidir, o iktidar MHP olacaktır.''

Bir takım çevrelerin ''Türkiye'de muhalefet'' yok dediğini belirten Bahçeli, ''Muhalefeti olmayan, 338 milletvekiliyle Mecliste tek başına kalan bir partinin adı ne olabilir diye düşündüm. Siyaset bilimine bakarsan devlet partisi olur, Orta Doğu'ya bakarsan Baas Partisi olur'' görüşünü dile getirdi.

Bahçeli, ''Bu gidişe 'dur' demek lazım, o yüzden AKP oy kaybetmeli, AKP'ye alternatifini ortaya koyabilecek bir siyasi sonuç elde edilmeli. Bu da MHP olmalıdır'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, millete hizmet etmek isteyen herkesi ''büyük bir çatı'' olarak nitelediği partisine davet etti.

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, bazı partililerin içeride yer olmadığı için dışarıda kaldığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*