Bahçeli'den de sağduyusuz sözler!

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Samsun'da düzenlediği mitingde Danıştay'a yapılan silahlı saldırıya değindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda partililerle buluşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, konuşmasında hükümete yüklendi. Ülkenin bugünkü durumunu 87 yıl önceki Türkiyesi'ne benzeten Bahçeli, bunun tek sorumlusunun ise AK Parti hükümeti olduğunu savundu. Hükümetin parolasının uluslararası ilişkilerde ve milli davalarda ver kurtul, iç işlerde ve ekonomide sat kurtul, sokaklarda kap kaç kurtul, konutlarda vur kaç kurtul anlayışı olduğunu vurgulayan Bahçeli, "AKP tehlikeli bir oyun oynamaktadır. Sayın Başbakan; sizin ve partinizin izlediği yol, tehlikelerle doludur. Dikkat ediniz. Milletimiz size devletimizi ve değerlerimizi daha fazla tahrip ve istismar fırsatı vermeyecektir. Biran önce seçime gitmeniz sizin ve partiniz için bir fırsat olacaktır." dedi.

Danıştay'da meydana gelen silahlı saldırı konusunda da açıklamalarda bulunan Bahçeli, bununla ilgili şunları söyledi: "Danıştay mensuplarına yönelik saldırı, sizin ve partinizin anayasal laiklik çizgisini lekelemek uğruna aşama aşama yükselttiği gerilimin bir terörist tarafından silahla yorumlanmasıdır. Tırmandırdığınız tehlikeli gidişin son noktasıdır. Bu olayın faili bundan öncekiler gibi meçhul değildir. Hükümetin tüm imkanları elindedir. Olaya ilişkin tüm gerçekleri biran önce ortaya çıkarın ve adalete teslim edin. Türk milleti sizden bunu beklemektedir." ifadelerini kullandı.

MHP Lideri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve hükümetin millete hiç bir faydası olmadığını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious