Bahçeli'den 'dramatik' bayram mesajı

Bahçeli'den 'dramatik' bayram mesajı .14265
  • Giriş : 19.12.2007 / 13:28:00

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Müslümanların kardeşliğini arttırması, insanlığa ve mukeddesata olan sorumluluklarını hatırlaması gereken mana yüklü bu günlerin, yaşadığımız acıların son bulması için bir uyanış ve başlanhgıca ves

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Bahçeli, bayram mesajında şunları dedi:

"Bugün, ülkemizin içine sürüklendiği ekonomik sorunların yanı sıra; barış, kardeşlik, huzur ve dayanışma duygularının ağır tahribata maruz bırakıldığı dramatik bir dönemi maalesef hep birlikte yaşıyoruz. Ne hazindir ki, insanımızın birbirine karşı sevgisinin azaldığı, en temel ahlak kurallarının bile alenen çiğnendiği ve adaletsizliğin bir fırsat olarak görüldüğü ciddi bir toplumsal çözülme süreci ile karşı karşıyayız"

Bahçeli, ağır ekonomik koşulların karamsarlığı arttırdığını belirterek, "Üretmeden tüketmenin bir erdem olarak sunulduğu, haksızlığın ve yolsuzluğun mazur görülebilecek küçük bir kusur, yoksulluğun ise makul kabul edildiği bu dönemin acıları ve sarsıntıları artık toplumumuzun bütün kesimlerinde derinden hissedilmektedir. Bu itibarla milletimizin ağır ekonomik ve toplumsal sorunlarla bunaldığı, geleceğe olan ümidinin, huzur ve refaha olan iyimserliğinin her geçen gün yerini kaygı ve karamsarlığa bıraktığı artık gün gibi ortadadır.

Bu sorunların yanında; insafsız ve hayasızca tartışlan milli kardeşlik duygularımız, birlikte yaşama idealimiz, ortak bir geleceği paylaşma ülkümüz ciddi ve bekamızı etkileyecek boyutlarda risk ve tehditlerle yüz yüze kalmış bulunmaktadır" dedi.

Bahçeli mesajını şöyle tamamladı: "Herşeye rağmen, ülkemiz ürezindeki tehdit ve tehlikelerin yoğunlaştığı bu zaman sürecinde, içinde bulunduğumuz mübarek günlerin; milli kardeşlik duygularımızı, dostluk ve dayanışma heyecanımızı artırmasını ümit ederim. Başta milletimizin birlik ve beraberliği, devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden terörle mücadele ve dava şehitlerimize; dünyanın her yerinde zulme maruz kalarak hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious