Bahçeli'den G.Kurmay'a cevap: Açıklama normaldir

Bahçeli'den G.Kurmay'a cevap: Açıklama normaldir .9523
  • Giriş : 05.03.2008 / 13:58:00
  • Güncelleme : 05.03.2008 / 14:01:17

Genelkurmay'ın açıklamasına Bahçeli'den cevap: Açıklama normaldir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan "Seviyesiz saldırılar TSK'ya zarar veriyor" açıklamasını normal karşıladı. Bahçeli, "Grup konuşmaları dikkate alındığında yapılan açıklama normaldir." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanlığı'ndan akşam saatlerinde yapılan sert açıklamayla ilgili kısa bir yorum yaptı. Meclis'te nüfusu 2 binin altına düşen 863 belde belediyesi ile 283 ilk kademe belediyesinin tüzel kişiliğinin kaldırılması ve 43 yeni ilçe kurulmasını öngören kanun tasarısının maddelerinin görüşüldüğü genel kurula verilen arada kulise çıkan MHP lideri, askerden gelen sert açıklamayı normal karşıladı.

"Grup konuşmaları dikkate alındığında yapılan açıklama normaldir." diyen Bahçeli, Askerin açıklamaları "saldırı olarak nitelemesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise, "Siyasi açıklamaların muhatabı siyasi iktidarlardır" karşılığını verdi.

MHP Lideri Bahçeli, dün yaptığı grup toplantısında, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın "ABD'nin etkisiyle operasyonunu bittiğini ispatlasınlar üniformamı çıkarırım" sözlerinden de ikna olmamıştı. Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın 'çekilmenin zamanını güvenlik gerekçesiyle açıklanmak doğru değildi' ifadesini de eleştirerek, "Çekilmenin salt güvenlik nedeniyle izah edilmesinin tatmin edici olmayacağını buradan belirtmek isterim."demişti. Devlet Bahçeli, yapılan hiçbir açıklamadan tatmin olmadığını da şu ifadelerle ortaya koymuştu: "Askeri harekatın 8. gününde ansızı son verilmesi ve Türk birliklerinin geri çekilmesinin 29 Şubat sabahı itibariyle tamamlandığının izahı ve anlaşılması zor bir kargaşa süreci sonunda gecikmeli olarak kamuoyuna duyurulması, Türk milletine derin bir şaşkınlık, teesür ve hayal kırıklığı yaşatmıştır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious