Bahçeli'den hükümete sert eleştiriler

Bahçeli'den hükümete sert eleştiriler.8984
  • Giriş : 14.10.2008 / 12:38:00
  • Güncelleme : 14.10.2008 / 12:41:55

Bahçeli toplantıda terörle mücadele konusunda hükümete sert eleştiriler yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Son haftalarda artan terör olayı yüze Meclis'in aldığı tezkere kararı ile başlamıştır. Bir AKP klasiği haline gelen bu olaylar, her sonbahar yaşanacak gibi geliyor. Hükümet sonu gelmeyen bir tedbir arayışında... Hükümet topluma ümit vermekten çok uzak bir noktada.. Sorun siyaset üstü çözüm için her desteği veririz. Yerel seçim yaklaşırken terör örgütünde farklı açılımlar sözkonusu..

Tek sorumlu siyasi iktidardır. Hatalar Mehmetçiğe yükleniyor.
Hükümet sinsi yöntemlerle TSK'yı suçluyor. Meclis yetkiyi TSK'ya değil hükümete verdi. sorumlu AKP iktidarıdır.

Bu ülkenin bir karış toprağı verilemez. Biz bu ülkeyi bir ve bütün olarak korumaya yemin ettik. Bu vatana duyduğumuz bağlılığı her zaman vurguladık. Verilecek toprağımızın vazgeçilecek vatandaşımızın olmadığını her zaman söylüyoruz, söyledik. Böyle bir konuda en küçük ima bile vatana ihanetle eşdeğer bir alçaklıktır.

Gavur Dağı'ndan öteye geçmek lazım gibi ifadeler kullanan AKP'li vekilin terör propagandalarını nereye vardığını göstermesi açısından önemlidir. Bu zatın zırvaları milletimiz için kabul edemeyeceği bir geleceğin işaretidir. AKP içinde bölücü terör örgütü propagandası yapanlar var. Bunlar Barzani'nin PKK'nın Türkiye'yi görmek istediği sınırlardır.

Böylesine bölücü bir zihniyet en az PKK kadar alçak ve tehlikelidir. Sayın milletvekili bu haritayı işaret etmektedir. (Bahçeli kürsüden bölücü harita gösterdi) Kabul etmek mümkün değil. Gavur Dağı bura, Sivas bura... Bu ifadeler bunu kastedmektedir. AKP ile PKK'nın vizyonları arasında tam bir uyum var. Bir AKP milletvekili topraklardan vazgeçmeyi önerdi. Bu noktada Sayın Başbakan'a sormak istiyorum. Bunların hesabı sorulacaktır. Şimdi değil ise yarın mutlaka. MHP olarak 1000 yıllık kardeşlik hukukunun bozulmasına asla müsade etmeyiz. Bu noktada her türlü fedakarlığı yapıyoruz. işbirlikçilere cevabımız. Tekirdağ'da bizim, Siirt'te... Artvin'de bizim Denizli'de... Biz yüce Türk milletiyiz.

Terörü Irak'tan yöneten aşiret reisi ile masaya oturma tam bir çelişkinin ifadesidir. Her saldırı sonunda alınan sözde gözden geçirme kararları bir anlam ifade etmemektedir.

ABD ile sorun yok beyanatları şüphe uyandırıyor. Hükümet başrolünü Barzani'nin oynadığı bir oyunun parçası olmaktadır. AKP eli silahlı terörist ile diplomatik pazarlık masasında... Hükümeti Barzani'ye iten sebepler terörün kimin elinde olduğunu göstermektedir. Terörün başı Barzani, yönetimi Kandil, mihmandarı AKP'dir..

BABAOĞLU GÖNDERMESİ

Irak'ta mehmetçiklerin başına çuval geçirildiği gün Başbakan Erdoğan'ın programını değiştirmeyerek Kayseri'de otopark açılışına devam etmesi unutulmayacak bir şeydir. Başkalarının hatalarını alkışlayarak sonuca varılamaz.

TAMPON BÖLGE KONUSU

Başbakan Erdoğan'ın ağzı olan konuşuyor sözü kendi uslubuna yakışıyor. Bu bir çaresizlik göstergesi. Başbakan Irak'a girmeme konusunda birilerine güvence mi verdi. Saayın başbakan hangi konuda siyaset yapacağımızı senden mi öğreneceğiz. Terörle siyaset olmaz, krizle siyaset olmaz, şunla olmaz bunla olmaz. İnan sömürüsünü siyaset sayan Başbakan'dan siyaset mi öğreneceğiz.

MHP hiç kimseden izin ve icazet almaz. Siyaset şeklini kendi belirler. Biz ağzımızla konuşur, yüreğimizle kucaklar beynizimle düşünürüz.

KÜRESEL FİNANSAL KRİZ

Küresel ekonomik sistem tıkanma noktasına geldi. Saadet zinciri halkaları koptu, ortalık yangın yerine döndü. Başbakan görmek istemese de yangın kapımıza kadar dayandı. AKP hükümeti bunları ciddiye almıyor. Ekonomiye yön verenler atalat içerisinde... Yaklaşan sorunlar karşısında harekete geçilmeli. Büyüme yavaşlayacak, işsizlik artacak, yoksulluk yaygınlaşacak. Hükümet ve devletler tedbir üzerine tedbir alıyor. Bize bir şey olmaz yaklaşımları ciddiyetsizliktir. Türkiye'nin krizi az zararla atlatacak ifadesinin ne kadar yanlış olduğu yakında görülecek. Millet acı bir faturaya maruz kalabilir. Hükümet ayağını yaşa basıyor. Kafa karışıklığı içinde. Parasını dolarda tutan Başbakan ayağını sağlam yere basıyor. Başbakan aldıkları tedbiri açıklasın. Atılacak adımlarda belirsizlik var.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*