Bahçeli'den kamplaşma uyarısı!

Bahçeli'den kamplaşma uyarısı!.12020
  • Giriş : 11.03.2009 / 14:39:00
  • Güncelleme : 11.03.2009 / 14:43:09

Ülke sorunlarının demokrasi içerisinde çözüleceğini bildiren MHP Lideri Bahçeli'den kamplaşma uyarısı geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülke sorunlarının demokrasi içerisinde çözülmesinde fayda olduğunu belirterek, "bin yıllık kardeşliğin oluşturduğu milli bir kimliğiz. Bu kimliğin zedelenmemesi için cepheleşmeden, kamplaşmadan ve ayrımcılıktan çok uzak durmalıyız" dedi.

Bahçeli, seçim çalışmaları için geldiği Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde, ilk olarak şehitliği ziyaret etti. Şehit polis ve askerlerin mezarlarına karanfil bırakan Bahçeli, burada, geçen yıl ABD'nin İstanbul Konsolosluğuna yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Önder Saçmalıoğlu ve yine geçen yıl Bingöl'de şehit düşen piyade onbaşı Halil Güneş'in aileleriyle görüştü.

Daha sonra Bahçe Belediyesine geçen Bahçeli, belediye binası önündeki alanda toplanan vatandaşlara hitap etti.

Ülkenin sorunlarının demokrasi içerisinde çözülmesinde fayda olduğunu ifade eden Bahçeli, "Bu yüzden şartlar ne kadar ağır olursa olsun seçimlerde yüksek katılım sağlanmalıdır" diye konuştu.

Bahçeli, Türkiye'de kuzeyi, güneyi, doğusu ve batısıyla bin yıllık bir kardeşlik ve milli bütünlük içerisinde yaşandığını kaydederek, şöyle konuştu:

"Ülkemiz çok büyük bir sıkıntı içinde. Bu süreçte birçok konu cepheleşme ve kamplaşma şeklinde geçmektedir. Ülkeyi bir eksenin iki zıt kutbuna bölmek, gruplaştırmak, sosyal yapıları bu yönüyle tahrip etmek doğru değildir. Bu ülkenin insanları birlikte ve bir arada yaşıyoruz. Bin yıllık kardeşliğin oluşturduğu milli bir kimliğiz. Bu kimliğin zedelenmemesi için cepheleşmeden, kamplaşmadan ve ayrımcılıktan çok uzak durmalıyız. Birbirimizi kucaklamalıyız ve tahriklere karşı uyanık olmalıyız.

Ülkemizi çok büyük sıkıntılara sokabilecek olan siyasi üsluptan, gerilimden, çatışma, kavga, kamplaşma ve cepheleşmeden uzak durmalıyız.

29 Martta birlik, beraberlik ve bin yıllık kardeşlikle, milli devletin, ulusal üniter yapının ve toprak bütünlüğünün hiçbir şart altında bölünmeye müsaade edilmeyeceği bir anlayışla, seçimlere ve millet iradesine sahip olmak lazım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*