Bahçeli'den milli seferberlik çağrısı!

Bahçeli'den milli seferberlik çağrısı!.8984
  • Giriş : 04.10.2008 / 23:05:00
  • Güncelleme : 04.10.2008 / 23:01:20

Bahçeli 15 askerimizin şehit edildiği saldırı sebebiyle yaptığı açıklamada, partiler üstü milli seferberlik çağrısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 askerimizin şehit edildiği, Aktütün sınır karakoluna Irak'ın kuzeyinden ağır silahlarla yapılan PKK saldırısından sonra yaptığı açıklamada "Terörle mücadelede partiler üstü bir anlayışla milli bir seferberlik başlatılması artık kaçınılmazdır." dedi.

15 askerimizin şehit olfuğu hain saldırıyı değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "partiler üstü milli seferberlik" çağrısı yaptı...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 askerimizin şehit olduğu, Aktütün sınır karakoluna PKK saldırısından sonra yaptığı açıklamada "Terörle mücadelede partiler üstü bir anlayışla milli bir seferberlik başlatılması artık kaçınılmazdır." dedi. MHP Genel Merkezi'nden yapılna açıklamada Bahçeli, saldırıyı neferete kınadığını belirtiken, ikitdarın terörle mücadelede aldığı önlemlerin yetersiz olduğuna dikkat çekti.

Açıklamasında, "Terörle mücadelede partiler üstü bir anlayışla milli bir seferberlik başlatılması artık kaçınılmazdır." çağrısında bulunan Devlet Bahçeli, "Hükümet bölücü teröre karşı ülke sathında ve sınır ötesinde etkili ve amansız bir mücadele verilmesi ve terör unsurlarının gerçek anlamda tasfiyesi için siyasi irade ve kararlılık sergilemeli ve bunun için gerekli tüm tedbirleri vakit geçirmeden almalıdır." dedi.

Terör mücadel konusunda alınacak tüm önlemelre partisi MHP'nin tam destek vereceğini açıklayan Devlet Bahçeli, şöyle devam etti: Bu çerçevede güvenlik güçlerimizin terörle mücadele için ihtiyaç duydukları yetkilerle donatılması, bu konularda yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve bölücülüğün bütün yönleriyle ortadan kaldırılması amacıyla gerekli yasal düzenlemeler süratle Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne getirilmelidir.

BALIKESİR'E DİKKAT ÇEKTİ!

Bayram'ın 1.günü Balıkesir'in Altınova beldesinde çıkan çatışmalara da dikkat çeken MHP lideri, "İç çatışma ve bölünme dinamiklerini harekete geçirmeyi amaçlayan hain tahriklerin son dönemde tırmanması üzerinde de önemle durulmalı, son olarak Balıkesir'de yaşanan üzücü olaylar hepimiz için uyarıcı olmalıdır." dedi.

"Türkiye'yi bir kardeş kavgasına sürüklemeyi amaçlayan bu tahriklerin sonuçsuz bırakılması iktidarı ve muhalefetiyle hepimizin ortak görevi ve sorumluluğudur." diyen Bahçeli, MHP'nin sorumlu ve sağduyulu tutumunu bundan önce olduğu gibi bundan sonra da koruyacağının altını çizdi

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*