Bahçeli'den Öğretmenler Günü mesajı

Bahçeli'den Öğretmenler Günü mesajı.41090
  • Giriş : 23.11.2008 / 21:53:00

Bahçeli, Türkiye'nin bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin yegane yolunun, milli değerler sisteminin, eğitim ve öğretim vasıtasıyla gelecek nesillere öğretilmesinden geçtiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin yegane yolunun, milli değerler sisteminin, eğitim ve öğretim vasıtasıyla gelecek nesillere öğretilmesinden geçtiğini bildirdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Devlet Bahçeli, öğretmenlerin bilgi, kültür ve deneyimi kuşaklara aktarılmasının sosyolojik sürekliliğin sağlanmasına büyük katkı sağladığını kaydetti. Bahçeli, hiçbir maddi kıymetle ölçülmeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenliğin, sevgi ve fedakarlığın yol göstericiliğinde, millete hizmet etmenin güzide yollarından biri olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin yegane yolunun, milli değerler sisteminin, eğitim ve öğretim vasıtasıyla gelecek nesillere öğretilmesinden geçtiğini ifade eden Bahçeli, Türk Milleti'ne mensubiyet şuurunun anlamlandırılmasında, yayılmasında yeri doldurulamaz bir fonksiyona sahip olan öğretmenlerin, şevk ve heyecan içinde bu vazifelerini yerine getirmeleri için gerekli şartların hazırlanmasının devletin temel görevleri arasında bulunduğunu söyledi.

Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Öğretmenlerimizin en belirgin sorunlarının, geçinme zorlukları, eğitimde araç-gereç eksikliği, okul ve derslik yetersizlikleri olduğu bilinen bir gerçektir. Gelecek nesillerin mesuliyetini içinde barındıran öğretmenlik mesleğinin, başta ekonomik olmak üzere, her anlamda hak ettiği itibarlı konuma gelmesi, sorumluluk sahibi herkesin dikkat etmesi gereken bir husus olmalıdır. Milletimizin değerler sisteminde çok yüksek bir yeri bulunan öğretmenlik mesleğinin, fiilen yaşanılan hayatta da aynı konuma getirilmesi, kıymet ve itibarın parayla değil, bilgi ve eğitimle ölçülür hale gelmesine de neden olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*