Bahçeli'den özürcü aydınlara sert tepki

Bahçeli'den özürcü aydınlara sert tepki.8984
  • Giriş : 18.12.2008 / 12:33:00
  • Güncelleme : 18.12.2008 / 12:34:47

MHP lideri Devlet Bahçeli: Kampanyayı başlatan kişilerden utandığımı söylemek istiyorum...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sheraton Otel'de yaptığı basınla sohbet toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir süre önce başlatılan 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarına ilişkin ''Özür diliyorum'' kampanyasına yönelik soru üzerine Bahçeli, iddiaların Türk devletini uzun süredir meşgul ettiğini söyledi.

Bahçeli, Türk devletinin her zaman bu iddialara karşı duruş sergilediğini, ancak bütün bunlara rağmen Ermeni diasporasının özellikle ABD ve Fransa'da gayretlerini sürdürdüğünü belirtti.

''Sözde bazı aydınlarımız sözde Ermeni soykırımı iddialarına sanki bir cevap verilmesi gerekiyormuş gibi özür dileme kampanyası başlattılar'' diyen Bahçeli, kampanyanın yersiz olduğunu ve vazgeçilmesi gerektiğini daha önce de söylediğini dile getirdi.

Toplumun her kesiminde bu kampanyaya karşı milli ruh sergileme gibi bir davranış geliştiğini ifade eden Bahçeli, bunun ülke için sevindirici olduğunu söyledi.

Bahçeli, ''Kampanyayı başlatan kişilerden, samimiyetle söylemek istiyorum, utandığımı söylemek istiyorum. Bu kampanyayı yapanlardan Türk milleti olarak utanmamız gerektiğini söylüyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*