Bahçeli'den seçim ile ilgili iddia

Bahçeli'den seçim ile ilgili iddia.8732
  • Giriş : 27.01.2009 / 11:10:00
  • Güncelleme : 27.01.2009 / 12:24:47

Bahçeli, Ergenekon davası ile ilgili tepkisini ortaya koyarken TRT'ye Tuncay Güney eleştirisi yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Meclis Grup toplantısında konuşuyor. Bugün Türkiye siyasi belirginliğin ve gerginliğin yaşandığı bir dönemden geçiyor. Sürekli kriz üretilen gergin bir süreç var.

Devam eden yargı sürecinde bazı istismarlar söz konusu.. MHP bu dava kapsamındaki görüş ve düşüncelerinde daha önce açıklamıştır. Hukuk ve yargı siyasileşmemeli.. Terörle mücadele zaafa uğratılmamalıdır. Bilgi kirliliği vardır.

Bu davayı bir kamplaşma vesilesi ve kutuplaşma fırsatı olarak gören iktidar ve anamuhalefet var. Başbakanın savcılığı ile ana muhalefet liderinin avukatlığı bunun sebebidir. Başbakan'ın çomak soktuk itirafı davaya müdahil olduğunun göstergesidir.

Mesele içinden çıkılmaz bir duruma gidiyor. Suçluyla suçsuz haklıyla haksız karışıyor.

Sızma haberleri yayınlamaya meyyal medya kuruluşlarına karşı uyarmıştık. Dava ile ilgili dosyalar ilgisiz kişilerce yayınlanmıştır. Dava ile ilgili kayıtlar kanunsuz bir şekilde açıklanıyor. TRT de bu yayın sürecine katıldı ve yurtdışında yaşayan ne olduğu belli olmayan bir kişinin iddialarını saatlerce yayınlayarak tarafsızlığına gölge düşürdü.

Türkiye bölücülük tehlikesiyle karşı karşıyadır. Hükümet yıkıcı girişimlere yataklık yapıyor. Özür dileme çirkinliğide planın bir parçası... Hükümet siyasal bölücülüğün önünü açıyor.

Biz bin yıldır buradayız ve önümüzdeki bin yıl daha burada olacağız. Ordumuza ve polisimize sahip çıkmaşlıyız.

Seçimler halkımızın bu hükümete hesap sormak için bir fırsattır ve bunun için 60 gün kalmıştır. AKP hükümetine sandık yoluyla ders verilmesi için bir fırsattır. Bu seçöim Türkiye için bir kader sınavıdır. Ağır bir gerilim ve bunalım dönemine giriliyor. Seçimlerde ülkenin geleceği ve kaderini belirleyecek. AKP mağdur rolüne bürünmeye çalışıyor. AKP'nin seçimde Barzani'den destek alacağı görülmektedir. TRT eliyle Kürtçe yayın yapma, Kürtçe okutulacak üniversiteler kurma bölücülere verilen bir sözün ürünüdür.

Sözde AB açılımları da bunun içindir. Başbakan seçimlerden sonra Kıbrıs konusunu gündeme getirecek. İktidarın sözde mağdur ve demokrasi havariliğine hazırlandığının ilk işaretleri geliyor. Başbakan'ın en yakınları yolsuzluk çamuruna bulaştı. Başbakan'ın temiz siyaset ve temiz gelecek iddiaları tutarsızdır. AKP alternatifsiz değildir. Halkı alternatifsiz olduğunu öne sürerek çıkmaza sokmaya çalışıyorlar. Soruşturma bekleyen dosyaların çoğu AKP ve DTP milletvekillerine aittir. AKP'nin alternatifsizliği, ümitsizlikte, yoksullukta, bölücülükte, siyasi kışkırtıcılıkta, pahalılıkta olabilir...

Vatandaşımız bugün dünden daha huzurlu değil. İktidar yandaşı küçük bir grubun zenginliği artıyor. Yabancılara peşkeş çekilen topraklarımız. AKP vatandaşların taleplerini karşılayamıyor. Başbakan Türkiye'yi ne hale getirdiğini görmüyor. Zenginlik yandaşlara yoksulluk halka pay edilmiştir. Atılması gereken adımlar atılmıyor.

Türkiye ekonomisi durgunluğa doğru hızla yol alıyor. Türkiye'nin heba edecek kaynakları israf edecek zamanı yoktur. Bu iktidarın tedavül tarihi doldu. Buna dur diyecek zaman geldi. Bunun ilk durağı önümüzdeki yerel seçimlerdir.

AYRINTILAR GELECEK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*