Bahçeli'den siyasi üslup uyarısı

Bahçeli'den siyasi üslup uyarısı.12692
  • Giriş : 30.09.2008 / 16:58:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'nin açılışıyla birlikte herkesin düşüncesini siyasi kültüre uygun bir üslup içinde ifade etmesinde yarar gördüğünü belirtti..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'nin açılışıyla birlikte herkesin düşüncesini siyasi kültüre uygun bir üslup içinde ifade etmesinde yarar gördüğünü belirterek, "Aksi takdirde bugüne kadar ki uygulamaların Meclisin açılışından sonra da sürmesi halinde o zaman bu tartışmaların, kavganın, çatışmanın, kaosun dalga dalga bu siyasi kurumların mensuplarına da yayılarak Anadolu'nun her tarafına doğru yaygınlaşma ihtimali çok yüksek olur" dedi.
Bahçeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla genel merkezde partililerle bayramlaştı. Gazetecilerin bayramını da kutlayan Bahçeli, soruları yanıtladı.

Bahçeli, bir gazetecinin "Bu bayrama tartışmalar ve gerginliklerle girdik" sözleri üzerine, "22 Temmuz seçimleri öncesinde başlayan ve bazı siyasi kurumlar arasında inatla sürdürülen kamplaşma ve cepheleşmenin, üslup yönünden siyasi kültürü aşağı çeken ifadelerle gerçekleştirildiğini ve tartışmaların Ramazan ayının manevi ikliminde de devam ettirildiğini" söyledi. Bayramın aynı zamanda TBMM'nin yeni yasama döneminin başlangıcıyla denk düştüğünü hatırlatan Bahçeli, şöyle konuştu:

"Temennimiz odur ki bugüne kadar süren bu tartışmalar Meclis zemininde belli bir seviyeyi koruyarak, her siyasi kuruma yakışır bir özellikle devam eder. Aksi takdirde bugüne kadar ki uygulamaların Meclisin açılışından sonra da sürmesi halinde o zaman bu tartışmaların, kavganın, çatışmanın, kaosun dalga dalga bu siyasi kurumların mensuplarına da yayılarak Anadolu'nun her tarafına doğru yaygınlaşma ihtimali çok yüksek olur. Bu da çok şiddetle ihtiyaç duyduğumuz milli birliğimizin beraberliğimizin ve kardeşliğimizin korunmasında önemli sakıncalar doğurur.

O bakımdan Meclisin açılışıyla birlikte herkesin düşüncesini siyasi kültürümüze uygun bir üslup içinde ifade etmelerinde yarar görmekteyiz. İnatlaşmadan, kavgadan, çatışmadan kimseye bir fayda olmayacağı kanaatindeyiz. Tabi bütün bunlara bir an evvel son verebilmek Meclis'teki arkadaşlarımızın dokunulmazlıklarının kaldırılması ile başlayan bir süreçle mümkün olabilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*