Bahçeli'den ülkenin bekası paranoyası!

Bahçeli'den ülkenin bekası paranoyası!.9176
  • Giriş : 28.01.2009 / 18:15:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gerilim stratejisi takip edilerek, ülkenin çatışma, kaos, kargaşa ve cepheleşmeye doğru sürüklendiğini ileri sürerek böyle bir korku tablosu çizdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gerilim stratejisi takip edilerek, ülkenin çatışma, kaos, kargaşa ve cepheleşmeye doğru sürüklendiğini ileri sürerek, ''CHP ile AK Parti, gerilim stratejisinden beslenme alışkanlıklarını gidermediği taktirde ülkemizi bekleyen en büyük tehlike, beka meselesi olur'' dedi.

Adapazarı Atatürk Spor Salonu'nda partisinin belediye başkan adaylarını tanıtım toplantısına katılan Bahçeli, yaklaşan yerel seçimleri değerlendirdi.

Partisine halkın yoğun bir ilgisi olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, MHP'nin milletin özünü ve felsefesini savunan, milli ve manevi değerleri parti programı haline getirdiğini bildirdi.

3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde iç ve dış odakların Türkiye üzerinde planladıkları senaryoyu uygulamaya koyduklarını öne süren Bahçeli, seçimlerin senaryoda yer aldığı şekilde sonuçlandığını savundu.

İç ve dış odakların iki partili rejimi dayatmaya çalıştıklarını ileri süren Bahçeli, şunları söyledi:

''Her ne kadar çok partili siyasi hayata geçtiğimiz ifade edilmiş olsa da ülkemizi yönlendirmeye hevesli bazı çevreler kendilerine uygun tarzda siyasi yapının oluşması için sinsi bir senaryo çiziyorlar. Bu senaryonun da baş aktörlerini kendileri belirliyor. 3 Kasım 2002'den sonraki tahterevalli siyasetinde (Bir ucuna AK Parti, diğer ucuna da CHP'yi oturtarak) iki partili bir siyasi rejimi Türkiye'ye dayatmaya çalışan insanlar seçim sonuçları itibariyle başarılı olmuşlardır. Bu tahterevalli siyasetinin bir ucunda iktidar, öbür ucunda da ana muhalefet partisi vardır. Şimdi ise 21 siyasi parti seçime katılıyor, ama 3 Kasım 2002'deki senaryo ve baş aktörleri halen sahnede gözüküyor. Bir tarafta AK Parti bir tarafta CHP diye propaganda yapılıyor.''

-''DEVLET YÖNETİMİNDEKİ AHENK BOZULMUŞTUR''-

Yerel seçimlere sadece belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin seçimi olarak bakmamak gerektiğini belirten Bahçeli, seçimlerin AK Parti'nin alternatifi olan MHP'nin de seçimi olacağını ifade etti.
AK Parti'nin 2 bin 265 günden bu yana iktidarda olduğunu kaydeden MHP lideri Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

''AK Parti'nin 6 yılı aşkın bir süredir yaptıklarına baktığımızda tek cümleyle kötü bir yönetim yapmıştır. Ülkemizde milli birliğimizi tehdit eden çok tehlikeli bir gerginlik ve çatışma ortamı yaratılmıştır. Türkiye'de devlet kurumları (yasama, yargı ve yürütme erki) arasında önemli bir kopuş olmuş ve uyum kaybolmuştur. Yürütme yasamayı, yasama yargıyı, yargı da yürütmeyi sorgular hale gelerek, devlet yönetimindeki ahenk bozulmuştur. Bu kurumlar, siyasallaştırılmaları yönünde baskı altına alınmıştır. Böyle olunca Anayasa'daki üç sac ayağı bozulmuştur. Ülkenin sosyal dokusundan milli ve manevi değerlere kadar tahribat yaşanmış, neredeyse bölünmeye, çürümeye ve çözülmeye doğru giden bir ülke konumuna dönüştürülmüştür. Etnik temelde bölünme ve inanç temelinde ayrışma var.''

-''MİLLET İRADESİYLE GERİ GİDECEKSİNİZ''

Türk halkının laik, anti laik, ilerici ve gerici gibi ifadelerle ayrıştırılmaya çalışıldığını iddia eden Bahçeli, ''Gerilim stratejisi takip edilerek ülkemiz çatışma, kaos, kargaşa ve cepheleşmeye doğru sürüklenmektedir. CHP ve AK Parti gerilim stratejisinden beslenme alışkanlıklarını gidermediği taktirde ülkemizi bekleyen en büyük tehlike, beka meselesi olur'' dedi.

Ülkenin iç çatışmaya da sürüklenebileceğini dile getiren Devlet Bahçeli, şunları belirtti:

''Onun için öyle günler vardır ki bugünlerde ortak aklı işletmek ve gereken ne ise ortak akıl doğrultusunda gerçekleştirmenin yolu bulunmalıdır. Buradaki temel ilke MHP'nin ortaya koyduğu önce ülkem, sonra milletim, sonra da partim anlayışıyla hareket etmektir. Partiyi öne çıkarak partinin başarılı olması için her şeyi mübah gören anlayış ülkeyi de milleti de böler. İktidar millet beni yüzde 46,6 ile tercih etti diyerek diğerlerini yok sayarsa, o zaman halkın yüzde 46,6'sını dost, diğerlerini ise düşman kabul eder. AK Parti yöneticileri millet iradesiyle bu konuma geldiniz, buna saygı duyunuz. Biliniz ki günü ve saati geldiğinde millet iradesiyle geri gideceksiniz.''

-''MHP'YE ACİLEN İHTİYAÇ VAR''-

Bazı partilerin belediye başkan adaylarını ilan ettiğini kaydeden Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

''Ertesi gün iki partinin belediye başkan adayları nasıl hizmet sunacaklarını anlatmak yerine, birbirlerini karalayarak ve gerilim stratejisini gündeme taşımak suretiyle 'Türkiye'de iki parti ve iki aday var' formülüyle ve birilerinin güdümüyle oynanan aynı senaryoyu tekrar uygulamaya geçiriyor. İstanbul'da birisi ilan edilmiş, birisi de dün ilan edilmiş. Televizyonlar bu iki adayın çatışmasını gösteriyor. 'Çizme giydim, İstanbul'da kaybolurmuşsun', ülkedeki yoksulluğu ve işsizliği gündeme getirmiyorlar. MHP'ye acilen ihtiyaç var. Bu seçimler bu nedenle önemlidir.''

Bahçeli'nin konuşmasının sonunda MHP'nin ilçe ve beldelerdeki belediye başkan adayları tanıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*