Bahçeli'den ülkücülere uyarı

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

MHP lideri Devlet Bahçeli, Nevruz'un etnik tahrik kampanyasına dönüştürülmek istendiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Buna karşı ülkücü tabana sağduyu çağrısında bulunan Bahçeli, "Türk milliyetçileri şartlar ne kadar ağır olursa olsun tahriklere kapılmayacak, hain tezgâhlara asla alet olmayacaktır." dedi.

Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada Türkiye'nin çatışma riski yüksek bir bunalım ortamına hızla sürüklendiğini savundu. DTP'yi 'etnik tahrik partisi' olarak nitelendiren Bahçeli, Kuzey Irak modeline özenen Şeyh Sait bozuntularının türediğini, bu kişilerin dış güçlerin ajanı gibi faaliyet gösterdiğini ve silahlı ayaklanma tehdidinde bulunduğunu vurguladı.

MHP lideri, PKK'nın kitlesel eylem ve gösterileri dokuz güne yayarak Nevruz'u tahrik kampanyasına dönüştürmeyi amaçladığını kaydederken, kutlamaların Mersin'de başlatılmasının tahriklerin çok üst düzeyde tırmandırılacağını gösterdiğini ifade etti. Bütün bunlara rağmen ülkücülerin sokağa dökülmeyeceğini tekrarlayan Bahçeli, partililere şöyle seslendi: "Türk milliyetçileri şartlar ne kadar ağır olursa olsun, tahriklere kapılmayacak, Türkiye'yi bir iç çatışma ortamına, bir kardeş kavgasına sürüklemek isteyen hain tezgâhlara asla alet olmayacaklardır.Ülkücülerin sükûnetini ve vakur duruşunu koruması, Türkiye'nin yoluna döşenen etnik tuzakların aşılabilmesinin en büyük güvencesidir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious