Bahçelievler'de patlama, 17 yaralı...

  • Giriş : 13.02.2006 / 00:00:00

Bahçelievler Merkez Mahallesi Mahmutbey Yolu üzerindeki Kiler Hipermarket'te saat 19:15 sıralarında meydana gelen patlamada 1'i ağır yaklaşık 17 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Durumu ağır olduğu öğrenilen bir kişi ise İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, Bahçelievler'deki Kiler Hipermarket'in emanet bölümüne bırakıldığı açıklanan bir paketin patlaması sonucu, market içerisinde bulunan ve yoldan geçmekte olan çok sayıda kişi yaralandı. Olay yerinin yakınında bulunan Özel Balkan Hastanesi'ne 6 ve Bakırköy Devlet Hastanesi'ne 7 kişi kaldırıldı. Ayrıca çevre hastanelerde de yaralılar olduğu belirtildi.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan bazılarının vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar olduğu görülürken, durumu ağır olduğu öğrenilen Kazım Yeni isimli bir kişi, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Hastaneye kaldırılan yaralıların isimleri şöyle; Balkan Hastanesi: Özgür Fındıkçı, Aydın Yurdakul, Mukadder Yurdakul, Kazım Yeni (İstanbul Tıp'a sevk), Mehmet Ali Gündoğan (30), Mert Şehmuzuluk (20). Bakırköy Devlet Hastanesi: Atalay Aydın, Mehmet Sait Keskin, Serdar Memiş (12), Nilgün Aydın, Mustafa yüksel (30).

Patlamanın ardından olay yerinde polis geniş güvenlik önlemi alırken, Mahmutbey Yolu iki taraflı trafiğe kapatıldı.

İstanbul Valisi Muammer Güler, patlamanın meydana geldiği Mahmutbey Caddesi üzerindeki Kiler Hipermarket'e gelerek olay yerinde inceleme yaptı. Vali Güler, "Akşam saat 19:35 sıralarında bir patlama meydana geldi. Marketin kasa kısmındaki emanetlerin bırakıldığı bölgede meydana geldi patlama. Patlamaya neyin sebep olduğu şu anda araştırılıyor. Gerekli incelemeler yapılıyor. Şu ana kadar hayatını kaybeden yok. 1'i ağır 6 yaralı var. Ağır yaralı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı." şeklinde konuştu.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da, markete gelerek incelemerde bulundu. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cerrah, marketin emanet eşyaların konulduğu bölüm meydana gelen patlamada kullanılan patlayıcının ne olduğunun henüz tespit edilemediğini söyledi. Cerrah, bir soru üzerine marketin kamera sisteminin olmadığını söyledi.

Bu arada, patlama olduğu esnada markette bulunan ve Bakırköy Devlet Hastanesi'nde tadavi gören Serdar Memiş (12) markete alışveriş için gittiğini ve çok korktuğunu söyledi.

Öte yandan, Emniyet yetkilileri olay yerinde fotoğraf çeken ve durumundan şüphelendiği bir kişiyi gözaltına aldı. Polis şahısla ilgili yaptığı incelemelerde şahsın gazeteci olmadığı anlaşıldı. Emniyet yetkililerinin şahısla ilgili yapılan incelemelerinin ardında şahsın serbest bırakıldığı bildirildi.

Olay Yeri İnceleme ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürerken, patlayıcının cinsi ve salgırganlar aranıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious