Bahçelievler'de yangın

Bahçelievler'de yangın.8021
  • Giriş : 19.10.2008 / 08:54:00

Bahçelievler'de duman daireleri doldurunca, bina sakinleri itfaiye merdiveni ile balkondan tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bahçelievler'deki bir apartmanda elektrik saatlerin tutuşması ile çıkan yangında duman daireleri doldurunca bina sakinleri itfaiye merdiveni ile balkondan tahliye edildi.

Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Kana Sokak'ta bulunan Yahyaoğlu Apartmanı'nda saat 02.00 sularında yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre binanın bodrum katında bulunan elektrik saatlerinin yanması sonucu oluşan duman bütün daireleri sardı.

Bina sakinlerinin itfaiyeye haber vermesi üzerine sokağa gelen ekipler bodrum kattaki yangına müdahale etti. Yangına uykuda yakalanan vatandaşlar dumanın dairelere dolması nedeniyle balkonlara koşarak yardım istedi. İtfaiye ekipleri merdiven aracı ile vatandaşları tek tek balkonlardan alarak kurtardı.
Bina sakinlerinden Nurten Karaman, yangına uykuda yakalandıklarını ve dumanın bütün evi ve apartmanı sarması nedeniyle balkonlara koştuklarını söyledi. Karaman, "Uyandığımızda her taraf duman içindeydi, nasıl oldu bilemiyorum ama balkonlara çıktık ve itfaiyeye durumu haber verdik." şeklinde konuştu.

Öte yandan, olay yerinde hazır bekletilen ambulanslarda dumandan etkilenen vatandaşlara ayakta müdahale edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*