Bahçeli'nin Erdoğan'a 'namertsin' yanıtı

Bahçeli'nin Erdoğan'a 'namertsin' yanıtı.12020
  • Giriş : 15.03.2009 / 20:00:00
  • Güncelleme : 15.03.2009 / 18:56:51

Bahçeli, Erdoğan'ın 'AK Partinin kuruluşunda kimle görüşmüşüm ispat etmezsen namertsin' sözüne yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan'ın Bursa'da Bahçeli'ye yönelik, "Partimin kuruluşunda kimle görüşmüşüm ispat etmezsen namertsin" sözlerine MHP lideri, İstanbul'da yanıt verdi.

Bahçeli özetle şöyle konuştu: "MHP'nin olmadığı bir koalisyon hesapları yapılıyordu. Biz oyunu bozmak için erken seçim kararı aldık. Sonra AK Parti'nin kurulduğu haberini aldık. AK Parti'nin kuruluş sürecinde kıran kırana pazarlıklar yaşandı. AK Parti iç ve dış mihraklar kurdurdu. Siyaset bilimciler bunu ileride tarihe not düşerek yazacak.

Bunları sormak benim görevim. Siirt'ten milletvekili olmadan önce kiminle görüştünüz? Karanlık odalarda neler gerçekleşti? Bunları halka açık olarak anlat. İktidar olduğum zaman o günü özel olarak inceletmezsem namerdim. Biz kimseye iftira etmiyoruz.

Biz bir gün Davos'a gittiğini duyduk. Sonra oturumu yöneten kişinin tahrik edici hareketi geldi. Biz Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının omuzuna sinek konsa bundan rahatsızlık duyarız. Ama etrafındaki dalkavuklar kendisini Davos Fatihi ilan edince bize fırsat kalmadı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*