Bahçeli'nin kardeşi bildiriyi imzalamadı

Bahçeli'nin kardeşi bildiriyi imzalamadı.11913
  • Giriş : 11.02.2008 / 17:24:00

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kardeşi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semiha Bahçeli, türban serbestisi için bildiriye imza atmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

13 yıldır SDÜ'de görev yapan Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Bahçeli, konuyla ilgili görüş bildirmeyeceğini belirterek, "Hiçbir şekilde karışmıyorum" dedi.

Bildiriyi Rektör Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar ile diğer rektör yardımcıları Prof. Dr. Vecihi Kırdemir ve Prof. Dr. İsmail Karaca da imzalamadı.

Bildiri şöyle:

"Öğretim üyeleri olarak bizler kılık-kıyafet konusunda yıllardır uygulanan politikaları ve son günlerde yapılan tartışmaları yakından ve kaygıyla takip ediyoruz.

Üniversitelerin düşünce, ifade, din ve inanç özgürlükleri ile eğitim ve öğretim gibi en temel insan hakları karşısında yasakçı değil, özgürlükçü bir tavır alması gereken kurumlar olduğunu düşünüyoruz.

Üniversitelerimizin çağdaş uygar toplumlara yaraşır biçimde, özgürlüklerle ve bilim üretimiyle anılmasını istiyoruz. İstisnasız her demokratik ülkede olduğu gibi üniversitelerimizde de kılık- kıyafet serbestliğinin; hiçbir din, inanç, düşünce, ırk, grup ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın bütün öğrencilere tanınması gereğine inanıyor; aksi yöndeki tüm düzenleme ve uygulamalara bir an önce son verilmesini talep ediyoruz."

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious