'Bak hele bak' internet sitesi kuruldu

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Van'ın kahvaltı kültürünün yurtiçi ve yurtdışında tanıtılmasına önemli katkısı bulunan 'Bak Hele Bak' lakaplı işletmeci Yusuf Konak, internet sitesi kurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaklaşık 30 yıldır Hastane 2. Cadde'de kahvaltı salonu işleten Yusuf Konak, eğitime katkı amacıyla düzenlediği dayanışma gecesinin ardından bu sefer de "www.bakhelebak.com" isimli bir internet sitesi kurdu. İlin kahvaltı kültürünü tüm dünyaya tanıtmaya hazırlanan Konak, özel bir firmaya hazırlattırdığı internet sitesinin ön sayfasına da Van'ın kahvaltı menüsü birlikte kendi fotoğrafını yerleştirdi. 3 gün önce yayına başlayan internet sitesini ziyaret edenlerin sayısının 2 bin kişiyi geçtiğini kaydeden Konak, Van'a çeşitli vesilelerle gelen siyasetçi, sanatçı, bürokrat, gazeteci gibi bir çok kesimden insanın sabah kahvaltısı yapmak ve moral almak için soluğu 'Bak Hele Bak Yusuf Konak Kahvaltı Salonu'nda aldığını ifade etti.
24 saat faal olan internet sitesinde önümüzdeki günlerde e-mail yoluyla gelecek siparişlerle kahvaltı menüsünü, başta işyerleri olmak üzere evlere taşımayı planladığını kaydeden Konak, yurtiçi ve yurtdışından gelebilecek bal, otlu peynir gibi ürün taleplerini de adrese teslim gönderebileceğini kaydetti.

İnternet sitesini müşterilerinden gelen talep üzerine kurduğunu ifade eden Yusuf Konak, bu site aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki dostlarıyla sanal ortamda hasret gidermeyi de amaçladığını söyledi. Meslekteki enerji ve başarısını kendisine destek veren dostlarına bağladığını kaydeden Konak, "30 yıllık hizmetimi velinimet müşterilerime, bana her konuda destek olan eşime ve Bak Hele Bak Kahvaltı Salonu'nun beyni olan oğlum Harun'a borçluyum. Bu güzel insanlar beni medyada, dizilerde, sunuculukta görmek istediler. Ben de onlara layık olmaya çalışıyorum. Kahvaltı yapmak üzere işyerime gelen değerli müşterilerimin bana her zaman ulaşabilecekleri bir sanal alemden bahsettiler ve internet sitesini kurmamı tavsiye ettiler. Ben de gelen yoğun talepler üzerine böyle bir siteyi hazırlamayı uygun gördüm" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious