Bakabileceğiniz kadar çocuk yapın

Bakabileceğiniz kadar çocuk yapın.10320
  • Giriş : 12.11.2008 / 22:48:00
  • Güncelleme : 12.11.2008 / 22:51:02

Erdoğan’ın, "En az üç çocuk doğurun" çağrısına üstü kapalı yanıt veren Demirel, "Aile planlamasının gerekli olup olmadığını halen tartışılan Anayasa’nın 41. maddesine selam olsun" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, "En az üç çocuk doğurun" çağrısına üstü kapalı yanıt veren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, "Aile planlamasının gerekli olup olmadığını halen tartışılan Anayasa'nın 41. maddesi selam olsun" dedi.

Süleyman Demirel, Türkiye Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Vakfı'nın (TAÇSAV) düzenlediği, "18. Atatürk Haftası Hizmet Ödülü" törenine katıldı. Demirel, Türkiye'de 27 milyon vatandaşın 18 yaşın altında, 5 milyon vatandaşın ise 65 yaş ve üzerinde olduğunu anımsatarak, "Bu grup, tüketen kesim. Geriye kalan 38 milyon, bu 32 milyonu taşımak zorunda" dedi.

İnsanların bakabilecekleri kadar çocuk yapmaları gerektiğini savunan Demirel şöyle devam etti: "Türkiye'de nüfusun artması sonucunda yoksulluk da arttı. Devletin sürekli bir şeyler vermesiyle olay halledilmiyor. Bu nedenle aile planlamasını hálá tartışanlar varsa, onlara Anayasa'nın 41. maddesi selam olsun. Aile planlaması, Türk kadınını cahillikten kurtarma işidir."

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*