Bakan Abdullah Gül: Seçimlerde haksızlığa uğradım

Bakan Abdullah Gül: Seçimlerde haksızlığa uğradım.29901
  • Giriş : 16.06.2007 / 18:26:00
  • Güncelleme : 16.06.2007 / 18:32:20

Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde haksızlığa uğradığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Özal'dan, Demirel'den ve Sezer'den daha çok oy aldığı halde haksızlığa uğradığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Muş'a gelen Abdullah Gül, belediye önündeki yaklaşık 10 bin kişilik bir topluluğa seslendi.

Bakan Gül'e Muşlular büyük sevgi gösterisinde bulundu. Büyük tezahüratlar içerisinde konuşmasını yapan Dışişleri Bakanı Gül, "Muş sizinle gurur duyuyor" sloganlarına "Biz, sizlerle gurur duyuyoruz" şeklinde karşılık verdi. Gül'ün konuşması sık sık sloganlarla kesildi.

Türkiye'yi kalkındırmak ve halkın sevgisini kazanmak için gece gündüz çalıştıklarını dile getiren Gül, "Bu memleket için, sizin sevginizi kazanmak için büyük çabalar gösterdik. Bizim yaptığımız bir işi bunlar yıllarca yapamadılar. Cebinizdeki paraya bakın, burada herkes geçim sıkıntısı içerisindeydi. Geçmişte sabah cebinizdeki para akşam değerini kaybediyordu. Dört buçuk yıldır çalıştık. Onların rüyasında göremediği hizmeti biz size getirdik." dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki uygulamalar da değinen Gül, şunları konuştu: "Cumhurbaşkanının Anayasa'da nasıl seçileceği belliydi. Daha önce Sayın Özal, Demirel ve Sezer nasıl seçildiyse biz de onu yapmaya çalıştık. Özal, Demirel, Sezer'in nasıl seçileceği belliydi. Onlar hangi kurallara ve Anayasanın hangi maddesini göre seçildiyse aynı şekilde seçim yapıldı. Siz de çok iyi bildiğiniz gibi Özal'dan, Demirel'den ve Sezer'den daha çok oy almadım mı? Peki ne oldu? Bir baktık ki meğerse kurallar yanlışmış. 20 yıldır uygulanan Anayasa maddesi yanlış uygulanıyormuş. Tabii buna herkes güldü. Biz, eski siyasetçiler olsaydık neler söylenecekti neler. Ama söylemedik. (Madem Meclis'le olmuyor o zaman anayasayı değiştirelim, millete gidelim, millet kendisi karar verir) dedik. (Yok) dediler. Burada görüyorsunuz ne kadar ayak oyunları oynanıyor. Bunlar bu ülkeye, Türkiye'ye yakışıyor mu? Şimdi karşınıza gelecek size soracaklar. Referandum yapılacak. Yine uğraşacaklar ama eninde sonunda sizin huzurunuza gelecekler. Siz, cumhurbaşkanını seçmek istiyor musunuz diye soracaklar. Biz niye bir kez daha tekrar ediyoruz? Çünkü bu ülkenin sahibi biziz. Bu ülkenin geleceğini düşünen biziz. Onun için buna 22 Temmuz'da siz karar vereceksiniz. 22 Temmuz sadece milletvekili seçmeyecek aynı zamana sözün millete ait olduğunu herkesin kafasına işleyeceksiniz."

"Heyecan ve muhabbet sadece Muş'ta değil, Erzurum, Sivas, Bingöl, Siirt, Edirne, Trabzon'da Türkiye'nin her yerinde bu heyecan, bu muhabbet var." diyen Gül, Türkiye'nin dört bir yanına hitap eden tek partinin AK Parti olduğunu söyledi.

Yola devam edeceklerini ancak buna milletin karar vereceğini belirten Gül, Türkiye'nin aydınlık yarın için Muşlulardan destek ve oy istedi.

AK Parti'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayı Abdullah Gül, büyük alkış ve sloganlar eşliğinde konuşmasını bitirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious