Bakan Abdüllatif Şener'e sürpriz ziyaret

  • Giriş : 03.06.2007 / 17:52:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'i ziyaret ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sivas'taki sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin, milletvekili adayı olmayacağını açıklayan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'i ziyaret ettiği bildirildi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasından (TSO) yapılan yazılı açıklamada, bakan Şener'in milletvekili adayı olmayacağı ve aktif siyasetten çekileceği yönündeki açıklamalarının ardından kentteki sivil toplum örgütü temsilcilerinin bir araya gelerek Ankara'ya gittiği belirtildi.

TSO Başkanı Osman Yıldırım başkanlığındaki heyetin, Bakan Şener'i Başbakanlıktaki makamında ziyaret ettiği ifade edilen açıklamada, heyetin Şener'den ''kararını tekrar gözden geçirerek aktif siyasete devam etmesini'' istedikleri kaydedildi.

Açıklamada, Şener'in heyete, ''bu ziyaretten ve isteklerinden dolayı son derece memnuniyet duyduğunu, ancak aldığı kararın kesin olduğunu ve bu karardan dönmeyeceğini'' söylediği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TSO Başkanı Osman Yıldırım da Şener'in aldığı karara saygılı olduklarını belirterek, ''Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcımız Abdüllatif Şener'in almış olduğu her kararın destekçisi olacağız. Sivas halkı olarak her zaman kendisinin yanında yer alacağız'' dedi.

Yıldırım, Şener'e yaptıkları bu ziyarette İstanbul ve Ankara'daki dernek başkanları ile Sivas'tan giden sivil toplum örgütü temsilcilerinin de eşlik ettiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious