Bakan Akdağ cevap veremedi

Bakan Akdağ cevap veremedi.9324
  • Giriş : 05.10.2008 / 16:27:00

Şehit babasının acılarını paylaştı Bakan Recep Akdağ. Acılı baba Akdağ'a soru sordu ama cevabını alamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Cahit Yıldırım'ın babası Nurettin Yıldırım, cenaze törenine katılmak için Erzurum'a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a, “Bu karakol kaçıncı kez basıldı, niye tedbir alınamıyor?” diye sordu. Bakan Akdağ soru karşısında sessiz kaldı.

Ankara'dan Erzurum'a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Valiliğe geçti. Bakan Akdağ daha sonra Vali Vekili Gürkan Polat'ın makamında şehit babası Nurettin Yıldırım ile biraraya geldi.

“Vatanımız, milletimiz sağolsun” diye söze giren ve İzmir'de yaşayan 63 yaşındaki şehit babası Nurettin Yıldırım, güçlükle kısa bir konuşma yaptı. Eşini yıllar önce kaybeden Nurettin Yıldırım, şehit oğlunun acısıyla şunları söyledi:

“Ne yapalım, artık geri getirmemiz, diriltmemiz mümkün değil. Biraz ihmal mi var? Nasıl oluyorsa bu karakol, kaçıncı kez basıldı? Niye tedbir alınamıyor? Birşey diyemiyorum yani.”

Şehit babası Nurettin Yıldırım'ın bu sözlerinin ardından üzgün olduğu görülen Bakan Akdağ sessiz kaldı. Vali Vekili Polat'ın makam odasına bir süre sessizlik hakim oldu. Ardından basın mensupları dışarı çıkarıldı ve törene kadar Bakan Akdağ ve şehit babası beraberindekiler odada kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*