Bakan Akdağ: Torpille iş yapılmıyor

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

Bakan Akdağ: Bizim bakanlığımızda torpille iş yapılmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de sağlık sistemini olumlu yönde dönüştürüp değiştirdiklerini söyledi.
Recep Akdağ, Van Ticaret Sanayi Odasında, sağlık personelinin katılımıyla gerçekleşen değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, sağlıkta dönüşüm programının önemine değindi. Akdağ, Van'da bu program sayesinde temel sağlık hizmetlerinde önemli çalışmalar yapıldığını, personel sayısının geçmiş yıllara göre 2 katına çıkarıldığını belirtti.
Van'da haziran ayı içinde 781 personel istihdam edileceğini ifade eden Akdağ, şöyle konuştu:
''Türkiye'de bizden önceki dönemde paylaşım, çok enteresan şekilde gerçekleşiyordu. Personel politikası belli bölgelerde yoğunlaşıyordu. Belli bazı illerde ise personel yetersizliğinden dolayı vatandaşlar ve sağlık görevlileri büyük sıkıntı çekti. Bu dengesizliği ortadan kaldırmak için ciddi bir çaba içindeyiz.'' Henüz yapılması gereken birçok hizmetin bulunduğuna işaret eden Bakan Akdağ, ''Bu ülkede sağlık sistemini olumlu yönde dönüştürüp, değiştiriyoruz. Yaptığımız hizmetlerle Türkiye'de bir devri kapatıp yeni bir devir açtık'' diye konuştu.
Muhalefetin çabalarına rağmen sağlıkta dönüşüm programının Türkiye'nin geleceği haline geldiğini anlatan Recep Akdağ, bundan sonra hizmet kalitesini arttırmaya yönelik çalışma içine girileceğini kaydetti.
Sistemin insana en iyi hizmeti verecek şekilde düzenlendiğini dile getiren Sağlık Bakanı Akdağ, ''Bizim bakanlığımızda torpille iş yapılmıyor. Her şey kurallara bağlıdır. Bunu söylemekten söylemekten biraz rahatsız olduğumu ifade etmeliyim. Ama, bu bakanlıkta maalesef tayin ve nakillerin bir dönem parayla alınıp satıldığını biliyoruz. Maalesef bu vardı ve çok yaygındı'' diye konuştu.
Akdağ'ın açıklamasının ardından toplantı basına kapalı olarak sürdürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious