Bakan Akdağ: 'Yıkılan evler yapılacak'

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sel felaketine uğrayan Batman'da incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman'da sel felaketine uğrayan özellikle Karşıyaka mahallesinde akşam üstü incelemelerde bulunan Bakan Akdağ'a vatandaşlar durumlarını anlatmak için birbiriyle yarıştı. Şu an genel durumu tespit ettiklerini belirten Bakan Akdağ, "Arkadaşlarımız yine yapacakları çalışmalarla hasar tespitini gerçekleştirecektir. Vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarına bakılacak. Vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsun. Yıkılanların evleri yapılacak. Tespitler yapıldıktan sonra gerekli çalışmalar başlatılacak." dedi.

Selde evi yıkılan Sadiye Yurttepe adlı bayan, mahallede incelemelerde bulunan bakanın arabasının önünü keserek yardım istedi. Sorunlarını ağlayarak anlatan Yurttepe, bakan Akdağ'dan olumlu cevap alınca ellerini havaya kaldırıp bir süre dua etti.

Bu arada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Prof. Dr. Nükhet Hotar da, selden zarar gören Karşıyaka mahallesinde incelemelerde bulundu. Hotar Göksel, burada yaptığı değerlendirmede, halkın birbiri ve devletiyle bütünleştiğini belirterek, "İnsanoğlunun afetler karşısında ne kadar aciz olduğunu bir kere daha gördük. Bunda kimsenin sorumluluğu yok ama sonucunu çözme de hepimizin sorumluluğu var." diye konuştu.

İmkanlar elverdiği ölçüde gerekeni yapacaklarını anlatan Nükhet Hotar Göksel, bütün sivil toplum kuruluşları, hayırsever vatandaşlara seslenerek kış gelmeden önce insanların konut ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğine dikkati çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious