Bakan Akdağ'dan Bahçeli'ye tepki

Bakan Akdağ'dan Bahçeli'ye tepki.11110
  • Giriş : 24.03.2009 / 19:03:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 21:09:50

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Yaptığımız hizmetler temiz oylarıyla bizi iktidara getiren halkımıza borcumuzdur'' dedi, muhalefete yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akdağ, Erzurum'un Pasinler ilçesinde AK Parti tarafından düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirdi.

Baykal'ın Kars'taki mitinginde hayvancılıkla ilgili konuşmasına değinen Akdağ, ''Sayın Baykal Kars'a gidip hayvancılıktan bahsediyor. Sayın Baykal sen ne anlarsın hayvancılıktan? Sen kalk sabah sporunu yap, Antalya'ya git denize gir, bir iki gazeteci ile buluş'' diye konuştu.

Akdağ, şunları kaydetti:

''Bunlar şimdi üç kafadar oldular. Sayın Baykal, sayın Bahçeli ve malum medya grubu. Sayın Baykal'ı biliyoruz. Muhalefet yapmaktan memnun. O yerinden memnun. Ama sayın Bahçeli'yi anlamakta güçlük çekiyoruz. Sayın Bahçeli sen niye sayın Baykal'ın ruh ikizi oldun, kardeşi oldun? Bu davranışların MHP'li kardeşlerimizin de ruhunu incitiyor. İktidarda olduğunuz dönemde Türkiye'de çok büyük bir ekonomik kriz çıkarttınız. O zaman dünyada kriz mi vardı? 40 milyar lira bizim cebimizden çıktı. Sonra sayın Bahçeli bırakıp kaçmadın mı? Devlet adamlığına bu yakışır mı? Sonra da meydanalara çıkıp iç ve dış baskılar yüzünden bıraktıklarını söylüyor. Devlet adamlığına bu yakışır mı? Biraz devlet adamlığı öğren. Senin ihtiyacın var.''

''BÜTÜN BU HİZMETLER VATANDAŞIMIZIN ALACAĞIDIR''

AK Parti Hükümeti döneminde önemli hizmetlerin yapıldığını kaydeden Bakan Akdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

''Eskiden ambulansa ihtiyacımız olduğunda gelmezdi. Gelince de mazot parası isterdi. Köylere ambulans gitmezdi. Şimdi ise hangi köyden telefon açılsa ambulans orada. Biz yaptığımız bu hizmetleri lütuf olarak görmüyoruz. Bu hizmetleri babamızın kesesinden verirmiş gibi de yapmıyoruz. Böyle olduğunu düşünmüyoruz. Siz de böyle düşünün. Yaptığımız hizmetler temiz oylarıyla bizi iktidara getiren halkımıza borcumuzdur. Bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu borcumuzu ödemeye bundan sonra da devam edeceğiz. Eksiklerimiz varsa hakkınızı helal edin. Bütün bu hizmetler vatandaşımızın alacağıdır. Demokrasi işte böyle bir rejimin adıdır.''

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KÜÇÜKLER HAKKINDAKİ İDDİALAR

Bakan Akdağ, daha sonra gazetecilerle bir lokantada yaptığı toplantıda ise MHP Erzurum İl Başkanlığınca bir basın toplantısı düzenlendiğini ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Ahmet Küçükler ile ilgili bazı iddiaların ortaya atıldığını belirtti.

İddiaları ''CHP tarzı siyaset'' olarak nitelendiren Akdağ, şöyle devam etti:

''Çıkıp 2006-2007'nin rakamlarından bahsediyorlar. Şimdiye kadar neredeydiniz? Seçimlere 5-6 gün kala böyle bir iddiayı ortaya atıyorsunuz. Şehir bu iddiayı konuşacak, bizim de işimiz gücümüz yok yaptıklarımızı anlatmak yerine bu iddiaların peşine düşeceğiz, siz de bunlardan parsa toplayacağınızı zannediyorsunuz. Bu çeşit CHP siyaseti MHP'ye hiç yakışmıyor ve bu çeşit siyaseti kınıyorum. Bunun hesabını seçimlerden sonra oturup konuşacağız. Elinizde bununla ilgili bir belge varsa getirin verin bize İçişleri Bakanlığı müfettişlerine verelim soruşturma yapsın. Savcılıklara verin onlar da soruşturma yapsın. Ama bu şehrin enerjisini seçime 5 gün kala böyle bir şeyle harcamasına izin vermeyeceğiz. Hepsini ayıplıyorum. Kimin elinde bir belge ve bilgi varsa doğrudan bana teslim etsin İçişleri Bakanımıza ben götüreceğim. Ama belediye başkanımızı belden vurma politikası ile yıpratacağını düşünenler yanılıyor. Buna pabuç bırakmayacağız.''

TRAKTÖRLERLE KARŞILANDI

Pasinler'de Cumhuriyet Caddesi'ndeki mitingin ardından bazı vatandaşlar Bakan Akdağ'ı yakından görmek istedi. Bakan Akdağ, kalabalığın arasından güçlükle aracına binebildi.

Akdağ daha sonra Pasinler ilçesine bağlı Alvar beldesine gitti. Belde girişinde Bakan Akdağ'ı vatandaşlar üzerinde AK Parti flamaları olan çok sayıda traktörle karşıladı.

Traktörlerden oluşan konvoy ile beldeye giren Akdağ, spor salonunda vatandaşlara hitap etti.

Akdağ, konuşmasının ardından Alvarlı Muhammet Lütfi Efe Hazretleri türbesini ziyaret ederek dua etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*