Bakan Akdağ'dan CHP'ye...!

  • Giriş : 03.03.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, önceki gün Meclis'te tartıştığı CHP'lileri hemşehrilerine şikâyet ederek, "Sandığı getirip önümüze koydukları gün millet gününüzü bir kere daha gösterecek." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Burada CHP'li milletvekillerinin kendilerine yönelttiği 'gününüzü gösteririz sizin' sözüne karşılık kürsüden, "Bana günümü gösteremezsin. Senin gücün buna yetmez." dediğini hatırlatan Akdağ, asıl milletin onlara günlerini göstereceğini söyledi. Milletin 3 Kasım ve 28 Mart'ta bunu yaptığını belirten Akdağ, "Sandığı getirip önümüze koydukları gün millet gününüzü bir kere daha gösterecek" dedi.

Akdağ, Meclis'ten kendisine atılan, "Seçimi şimdi yapalım günümüzü görelim" laflarına ise, "Biz biliyoruz durumumuzu. Milletin nasıl desteğinin arkamızda olduğunu çok iyi biliyoruz. Bugün seçim yapsak dünkünden daha kuvvetli geleceğimizi de biliyoruz. Ama yazık değil mi memlekete? Niye boşu boşuna macerayla uğraşalım? Bu kadar istikrarla devam ederken. Bizim eve gidip çoluk-çocuğumuzu görmeye vaktimiz yok. Şimdi seçim sürecine ne diye sokacağım memleketi? Hangi akl-ı selim sahibi bunu isteyebilir? Ne var memlekette şu anda erken seçim gerektirecek? Bir tane sebep bir kişi gösterebilir mi?" diye sordu.

Bakan Akdağ, sorusuna yine kendisi cevap vererek, "Yok! Niye bunu istiyorlar? Başka sebepleri var. Çünkü milletin iradesinin olabilecek en yüksek noktaya kadar taşınmasını önlemeye çalışıyorlar. Ama güçleri buna yetmeyecek. Ve biz sizlerden aldığımız destekle yolumuza devam edeceğiz. Eksiklerimiz varsa onları da tamamlayarak yola devam edeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious