Bakan Aksu 'şiddetle lanetledi'

  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Bitlis'te 5 askerin şehit edilmesini lanetlediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Aksu, Esenyurt Belediyesi'nin desteğiyle yaptırılan ve 600 bin YTL'ye malolan Esenkent Jandarma Hizmet binasının açılışını yaptı.
İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu 13 Temmuz 2006 tarihinde Bitlis'te meydana gelen olayda 5 askerin şehit edilmesi olayını şiddetle lanetlediklerini söyleyerek, dünyada terör ve şiddetle bir yere varılamadığını, Türkiye'de de varılamayacağını belirtti. Güvenlik güçlerinin asla yılmayacaklarını ve sorumluluları mutlaka yakalayacaklarını belirten Aksu, "Saldırı ülkedeki güven ve istikrar ortamına karşı yapılmıştır. Bu saldırıları güvenlik güçleri bertaraf edecek güçtedir. Sorumluların yakalanıp hesap sorulacağından kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu.

Huzur ve güvenliği sağlanmış ortamda herkesin yaşama hakkı olduğunu dile getiren Bakan Aksu, bunun da devletin görevi olduğunu kaydetti. Esenyurt Belediyesi'nin desteğiyle yaptırılan Jandarma hizmet binasının açılış töreninde konuşan Aksu, amaçlarının vatandaşın evinde, caddesinde, sokağında güvenli ortamda hayatlarını idame ettirmeleri olduğunu ifade etti.

Bu arada, Bakan Aksu'nun konuşması sırasında Esenyurt Çevre Kulübü'nden bir öğrenci aşırı sıcak nedeniyle baygınlık geçirdi. Olay üzerine Bakan Aksu bir süre konuşmasına ara verdi. Öğrenci, tören alanından uzaklaştırıdı.

Konuşmaların ardından Bakan Aksu, beraberindekilerle birlikte hizmet binasının açılışını yaptı. Binayı gezen ve yetkililerden bilgi alan Bakan Aksu, Esenyurt Belediyesi tarafından jandarmaya tahsis edilen 6 adet aracı da hizmete soktu.

Törene, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Kıdemli Albay Ünal Karaosmanoğlu, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve diğer davetliler katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious