Bakan anne, çocukların arasında

  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

Kadın, Aile ve Çocuktan Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Kayseri Çocuk Yuvası'nı ziyaret ederek kimsesiz çocuklarla bir süre sohbet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadın, Aile ve Çocuktan Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Nevşehir'deki temaslarının ardından gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Kayseri'ye geldi. Bakan Çubukçu'yu Kayseri'ye gelişinde Kayseri Valisi Osman Güneş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme il Müdürü Şahin Ertarhanacı karşıladı. Çubukçu, şehirdeki ilk ziyaretini 6-12 yaş grubu çocukların kaldığı Kayseri Çocuk Yuvası'na gerçekleştirdi. Çocuk yuvasında bir süre incelemelerde bulunarak yetkilerden bilgiler alan Bakan Çubukçu, kimsesiz çocukları tek tek öperek başlarını okşayıp sohbet etti.

Çubukçu sohbeti sırasında Koray Aktaş isimli bir çocuğa "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusunu yöneltti. Bu soru üzerine Koray Aktaş "Okuyup asker olacağım. Binbaşı olup memleketime hizmet edeceğim." cevabını verdi. Bu cevap üzerine Çubukçu "Aferin sana. Önce eğitimini başarıyla bitir. Sonra idealini gerçekleştir." nasihatinde bulundu.

Çocuk yuvası ziyaretinin ardından bir lokantada yemek yiyen Çubukçu, yemeğin ardından polis evine geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious