Bakan Atalay liderlere güvence verdi

Bakan Atalay liderlere güvence verdi.11928
  • Giriş : 07.03.2009 / 22:45:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ''Türkiye'nin her ilinde, her ilçesinde güvenli bir şekilde seçim ortamı devam ettiğini belirterek bütün liderlere çağrıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Beşir Atalay, yerel seçim çalışmaları kapsamında, Kızılcahamam'da partililerle biraraya geldi.

AK Parti Kızılcahamam seçim Bürosu'nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Atalay, burada yaptığı konuşmada, yaklaşık 20 gün sonra yerel seçimlerin yapılacağını hatırlattı.

Atalay, şöyle konuştu:

''Şu anda hamdolsun Türkiye'nin her ilinde, her ilçesinde, her beldesinde güvenli bir şekilde seçim ortamı devam ediyor. Bütün partiler, bütün liderler, bütün adaylar özgürce, rahatça seçim çalışmalarını yapıyor, kampanyalarını yürütüyorlar. Biz, hükümet olarak ülkemizdeki güvenliği çok önemli görüyoruz. Her yerde, her saatte, her aday hiç kimse onları rahatsız etmeden seçim çalışmalarını yapsın diye bütün tedbirleri aldık. Bizzat Türkiye'nin 7 bölgesindeki illerimizde, valilerle, emniyet müdürleriyle il jandarma komutanları ve bölge komutanlarıyla toplantılar yaptık ve seçim güvenliğiyle ilgili gerekli talimatları verdim. Şu anda Türkiye'nin her köşesinde büyük bir huzur var, rahat bir ortam var.''

Atalay, seçim dönemlerinde kimi tereddütlerin olduğunu, ancak kimsenin tereddüt içinde kalmaması gerektiğini de vurgulayarak, ''Bütün partileri, bütün liderleri çağırıyoruz. Onların güvenliğini biz sağlarız. Biz, AK Parti olarak ülkenin her yerinde bu çalışmaları yapıyoruz. Başbakanımız her gün birkaç yerde miting yapıyor. Bugün Hatay'da mitingi vardı, yarın başka bir yerde mitingi olacak. Biz, hükümet üyeleri olarak herbirimiz seçim çalışmaları vesilesiyle vatandaşlarımızla bir defa daha biraraya geliyoruz'' diye konuştu.

Partililere, yerel seçimin halkın kendisine en yakın yöneticileri seçmesi anlamına geldiğini anlatan Atalay, ''Bu bir parlamento seçimi değil. 550 milletvekilinin seçimi değil. Binlerce belediye başkanımızı, binlerce belediye meclis üyemizi ve muhtarımızı seçmeniz demek. 29 Mart'ta sadece 53 bin muhtar seçeceğiz, bunların 35 bini köy, 18 bini mahalle muhtarı. Bu da onbinlerce aday demek'' dedi.

Atalay, daha sonra Kızılcahamam'daki sanayi esnafını ziyaret ederek, onların sorunlarını dinledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*