Bakan Atalay: Olay kesinlikle düşme

Bakan Atalay: Olay kesinlikle düşme.11928
  • Giriş : 28.03.2009 / 21:10:00

Bakan Atalay "Helikopterin enkazını görenler ve tespit yapanların verdiği bilgiye göre, olay kesinlikle düşme" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler taşıyan helikopterin düşmesiyle ilgili olarak, "Helikopterin enkazını görenler ve tespit yapanların verdiği bilgiye göre, olay kesinlikle düşme" dedi.
Bakan Atalay, yaptığı basın toplantısında, gazetecilerin soruları üzerine, arama ve kurtarma çalışmalarına katılan köylülerin bu olayda büyük fedakarlık gösterdiğini vurgulayarak, bunun da Türk milletinin acı üzerinde nasıl birleştiğini ortaya koyduğunu ifade etti.

Kazanın oluş şekliyle ilgili soru üzerine de Bakan Atalay, helikopterin enkazını görenlerin ve tespit yapanların kendilerine verdiği bilgiye göre, olayın kesinlikle düşme olduğunu kaydetti.

Bakan Atalay, helikopterin enkazını 17 kişilik gönüllü grubunun bulduğuna dikkati çekerek, "Bize en büyük desteği onlar verdi. Onlara teşekkür ediyorum. Onları daha sonra da Ankara'ya çağırıp teşekkür edeceğim" diye konuştu.

Kazada hayatını kaybeden 5 kişinin cesedinin bulunduğunu hatırlatan Bakan Atalay, 6'ncı kişinin arama çalışmalarının sonuç alınıncaya kadar devam edeceğini bildirdi.

Atalay, arama ve kurtarma çalışmalarında görev alan bu çalışmalara katkıda bulunan herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*