Bakan Atalay: Saldırıyı yapanları lanetliyorum

Bakan Atalay: Saldırıyı yapanları lanetliyorum.10128
  • Giriş : 07.08.2008 / 15:39:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, terör eylemlerinin ülke huzurunu bozup, kaos yaratmak için yapıldığına dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Atalay, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ile birlikte geldiği Muş'un Malazgirt ilçesinde, dün akşam düzenlenen roketli saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Özbek için düzenlenen törene katıldı.

Roketli saldırının düzenlendiği Malazgirt Emniyet Müdürlüğü binasını gezen ve törene katılan yaralı polis memurlarına ''geçmiş olsun'' dileklerini ileten Bakan Atalay, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, saldırıyı gerçekleştirenleri lanetlediğini söyledi.

Türkiye'nin gelişmesine engel olunamayacağını vurgulayan Atalay, ''Hain saldırıda Mehmet niçin şehit oldu? Buraya niye saldırdılar? Bunları bir düşünelim. Mehmet niçin burada görev yapıyor? Mehmet, vatandaşımızın huzuru ve korkusuz yaşaması için görev yapıyor. Bu saldırının faillerini lanetliyorum. Onları hiç affetmeyeceğiz'' diye konuştu.

Türkiye'nin kalbi ve gönlünün bugün şehit polis memuru Mehmet Özbek ile olduğunu ifade eden Atalay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bu saldırılar huzuru bozup, kaos ortamı yaratmak için yapılıyor. Bu tür olaylar çoğalsın ve hürce yaşamayalım, demokrasileşme açılımlarını yapmayalım diye bu saldırılar yapılıyor. Programlarımız bitmesin, ülkemiz gelişmesin diye bunları yapıyorlar. Ama Allah'ın izniyle kimse buna muhatap olmayacak. Biz hepimiz ülkemizin her köşesindeyiz. Biz hepimiz ülkemizin her metrekaresindeyiz. Tarihin önemli kesit noktası ve tarihe şahitlik etmiş Malazgirt'te hepimiz birlikteyiz ve ülkemiz vatandaşlarının kalpleri burada. Bu acılar bizi üzer ama gücümüzü artırır. İnşallah Türkiye bugünleri geride bırakacak. Ülkemizin hiçbir köşesini diğerinden ayırt etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Bugüne kadar bölgeler arasındaki farklılıklar hızla telafi edilmektedir. Ekonomik açıdan gelişmemiz sürecektir. Şehitlerimiz bu ülkenin yıldızlarıdır. Bütün şehitlerimizi için üzülüyoruz. Şehidimizin yakınlarına ve Emniyet Teşkilatına sabır ve baş sağılığı diliyorum.''

-''TERÖRLE MÜCADELEYE HALKIMIZLA BİRLİKTE DEVAM EDECEĞİZ''-

Emniyet Genel Müdürü Köksal da Türk polis teşkilatının bir yiğit evladını daha kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduğunu belirterek, ''Vatan savunmasında en kıymetli varlığı olan canını seve seve veren ve şehit mertebesine ulaşan Mehmet kardeşimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Türk Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur, refah ve güveni için bayrağımızın dalgalanması için terörle mücadelemizi halkımızın da yanımıza alarak devam edeceğiz'' diye konuştu.

Muş Valisi Erdoğan Bektaş ise ''Bu topraklarda bin yıldan fazladır bulunuyoruz. Binlerce yıl daha bulunmaya devam edeceğiz. Bu toprakları yurt edinmek için çok şehitler verdik, vermeye de devam edeceğiz. Hain bir saldırıda bir polisimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz'' diye konuştu.

AK Parti Muş milletvekili Medeni Yılmaz ile Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede ve çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze töreninde, şehit polis memuru Özbek'in 7 aylık hamile olduğu öğrenilen eşi ve yakınlarının bitkin ve üzüntülü olduğu gözlendi.

Törenin ardından şehit polis memuru Özbek'in cenazesi, düzenlenen törenin ardından kara yoluyla toprağa verileceği Malatya'ya gönderildi.

Bakan Atalay, tören sonrası Malazgirt ilçesindeki esnafı gezerek, baş sağlığı dileklerini iletti. Esnafla sohbet eden Atalay, helikopter ile Muş'a gitti.

Terör örgütü PKK üyeleri tarafından düzenlenen roket saldırısında hasar gören Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğünün ikinci katında, hasar gören bölüme Türk bayrağının çekilmesi dikkat çekti.

Malazgirt Emniyet Müdürlüğüne dün akşam yapılan roketli saldırıda 1 polis memuru şehit olmuş, 3 polis memuru da yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*