Bakan Atalay'dan sonuç açıklaması

Bakan Atalay'dan sonuç açıklaması.11928
  • Giriş : 26.03.2009 / 23:24:00
  • Güncelleme : 26.03.2009 / 23:54:05

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ''Arama çalışmalarında yarın öğleye kadar sonuç almayı umut ediyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu da taşıyan ve dün düşen helikopterin enkazını arama çalışmalarına ilişkin, ''Arama çalışmalarında yarın öğleye kadar sonuç almayı umut ediyoruz'' dedi.

Atalay, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde hükümet konağı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının devam ettiğini, sabah 04.00'dan itibaren çalışmalara hız verileceğini belirterek, şöyle dedi:

''Arama çalışmalarında yarın öğleye kadar sonuç almayı umut ediyoruz. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, bin kişilik ekip ve 6 helikopterle çalışmalara yeniden ağırlık vereceğiz. Hava şartları uygun giderse çalışmalardan daha kısa sürede sonuç alacağımızı umuyoruz. Bugün sis nedeniyle helikopterler, bölgeye gelmesine rağmen yeterince çalışma yapamadılar. Şuanda çalışmalar durmuş değil, devam ediyor. Sabah yeniden çalışmalar hız kazanacak.''

Beşir Atalay, kendisiyle görüşmek isteyen bir grup BBP'liye de ''Kaymakama talimat verdim. Sorunlarınızı iletin. Daha sonra sizi mutlaka dinleyeceğim. Birazdan Meclis Başkanımız da gelecek. Kendisine arama çalışmalarıyla ilgili bilgi aktaracağız'' dedi.

Öte yandan, Atalay geldiği sırada hükümet konağına yaklaşmak isteyen yaklaşık 100 kişilik bir gruba polis izin vermedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*