Bakan Atilla Koç: Islık çalarak seçimi kazanacağız

  • Giriş : 22.06.2007 / 14:37:00
  • Güncelleme : 22.06.2007 / 14:46:28

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, “Islık çalarak seçimi kazanacağız” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Koç, birtakım inceleme ve açılışlar için geldiği Aydın'ın Nazilli ilçesinde Sevindikli köyünü ziyaret etti.Koç, burada yaptığı konuşmada, son 2 aydır yaşananları tüm kamuoyunun yakından bildiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı seçimi sürecinde, kendilerinin “Biz seçeceğiz” dediğini, muhalefetin “Hayır seçmeyeceksiniz” karşılığını verdiğini, “Millete seçtirelim” dediklerini muhalefetin “Hayır seçtiremezsiniz” diye direttiğini anlatan Bakan Koç, şöyle konuştu:

“Peki kim seçecek?.. Sen, ben, bizim oğlan... Arkadaşlar bundan sonra sen, ben, bizim oğlan olmayacak. Bizim Ahmet, bizim Mehmet olacak. Islık çalarak seçimi kazanacağız. Niye, çünkü onlar sandıktan kaçarak, bize ıslık çalarak yaptıkları protestoya karşılık, millet onlara ıslık çalarak güle güle diyecek. Biz demokrasi yıldızlarıyla gecelerinizi aydınlatacağız.”

Kültür ve Turizm Bakanı Koç, ayına ve yıldızına kurban oldukları Türk bayrağını, yalnız Ereğli'de, Elazığ'da, Hakkari'de değil, Hatay'da da aynı şevkle aynı aşkla dalgalandıran tek parti olduklarını, aynı zamanda bu lafı söyleyebilen ve tatbik edebilecek hiçbir partinin bulunmadığını savundu.

KÖYLÜLERİN SU TEPKİSİ

Konuşmasının ardından muhtarlık sağlık hizmet binasını açan Atilla Koç, bilgisayar kursunu bitirenlere sertifika verdi.
Köyden ayrılacağı sırada Beğerli köyü sakinleri Bakan Koç'un arabasının önünü kesti.

Köylerinde su sorunu yaşadıklarını, sularının kesildiğini belirten köylü vatandaşlar, Bakan Koç'tan sorunun çözülmesini istediler.

Daha sonra Güzelköy'e geçen Bakan Koç, protesto eden köylülere hitaben “Kuraklığı beraber çekeceğiz. Yalnız ben sulayacağım derseniz bu adalete sığmaz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious