Bakan Aydın: 'Filistin için gece gündüz çalışıyoruz.'

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Filistin'e yönelik İsrail saldırılarının önlenmesi konusunda hükümetin gece gündüz çalıştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Aydın, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen "Hac Organizasyonu Sempozyumu"na katılarak konuşma yaptı. Toplantı sonrası basın mensuplarının Gazze'de meydana gelen olaylar ile ilgili hükümetin çalışmaları hakkında soru soran basın mensuplarına Bakan Aydın, "Başta Başbakanımız olmak üzere ilgili bakanlarımız herkes üzerine düşeni yapıyor. Bütün gücümüzle ilgili taraflarla temas kuruyoruz. Konunun zorluğunu, vehametini açıklamaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu. Türkiye'nin bu konuda elinden geleni yapmaya çalıştığını bütün dünyanın gördüğünü belirten Aydın, "Herkes de bundan memnun. Ama bütün çabalarımıza rağmen, ilgili kesimlerin çabalarına rağmen bizi rahatlatacak, bize huzur umuduna kavuşturacak bir gelişmenin olmayışı bizi üzüyor." diye konuştu.

İslam ülkeleri arasında bir koordinasyon sorunu olup olmadığı ile ilgili olarak ise Bakan Aydın, bu sorunun çözümünün sadece Müslüman ülkelerin işi olmadığını kaydetti. Aydın, "Bu sadece İslam dünyasının işi değil, bütün dünyanın, büyük güçlerin işidir. Orada olup bitenlere seyirci kalınamaz. Seyirci kalınması mümkün değildir. Açılan bir yaranın kapanması bir kaç on yılı bulacaktır. Hiç bir hadise vuku bulduğu yerde durmuyor. İnşallah ümid ediyoruz, uzun olmayan bir sürede hali hazırdaki sıkıntı hafifler demiyorum, bitmelidir." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious