Bakan Aydın'a küstah protesto

Bakan Aydın'a küstah protesto .20282
  • Giriş : 29.01.2009 / 17:45:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 10:35:24

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Avrupa Parlamentosu'ndaki toplantının bitiminde kendisine soru sordurulmadığını iddia eden Roj TV muhabirinin yüksek sesli protestosuyla karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Avrupa Parlamentosu'nda aynı gün ve aynı saatlerde düzenlenen Kürt Konferansı ve Türk Ar-Ge Günü paneli ufak çaplı gerginliğe sebep oldu.

Ar-Ge paneli sonrası basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtlamak isteyen Devlet Bakanı Mehmet Aydın, toplantı bitiminde kendisine soru sordurulmadığını iddia eden Roj TV muhabirinin yüksek sesli protestosuyla karşılaştı.

"Haber alma hakkımızı engellediniz. Kürt konferansı yapılıyor siz barıştan demokrasiden insan haklarından bahsediyoruz ama AKP hükümeti Kürdistan'ı bombalıyor" diye bağıran Roj TV muhabiri daha sonra toplantı salonunu terketti.

Ar-Ge günü için Brüksel'e gelen Bakan Mehmet Aydın Türkiye'nin Ar-Ge yatırımlarına harcanan payı arttırdığını, özel sektörün teşvik edildiğini ve vergilerin azaltıldığını ifade ederek, "Bunları niçin yapıyoruz? Hayat için, insan için, demokrasi için, insan haklarının merkezde olduğu bir hayat için, birlikte yaşamayı öğrenmek için ve savaşların azalması için yapıyoruz" diye konuştu.

"Birbirimiz hakkında yargıda bulunacaksak bunu etik sorumluluk içinde yapmalıyız" diyen Bakan Aydın, "Dünyada indiremeyeceğimiz kadar toz kaldırmamalıyız" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*